Наші бібліотеки-філії!

Країна сонячних книг

Чарівник із країни сонячних зайчиків – так називають  автора найкращих українських дитячих романів та казок Всеволода Зіновійовича Нестайка.
Народився  письменник 30 січня 1930 року в м. Бердичеві на Житомирщині в сім’ї службовця.  Коли він був маленьким хлопчиком, то страшенно хотів швидше вирости і стати великим і дорослим. А потім, навпаки, мріяв повертатися  у дитинство і тому почав писати для дітей веселі і мудрі книги.
Чарівний світ  Нестайка – тонкий візерунок дитячої доброї казки, сплетений із тисячі  найдивовижніших образів і створінь. Книжки  Всеволода Зіновійовича   приваблюють своїми захоплюючими сюжетами, смішними пригодами, які так люблять читачі .
28 січня в бібліотеці- філіі №2  була проведена гра «Поле Чудес» «Країна сонячних книг».
Гра проходила в декілька турів. Учасники намагалися знайти відповідь на запитання про  героїв відомих казок Всеволода Нестайко :
Що відрізняло близнят-козенят із казки «Пригоди близнят-козенят» від справжніх козенят?
Хто допоміг близнятам-козенятам втекти від злого чаклуна?
Що бажав отримати на Новий рік чаклун Зландій із казки «Новорічний детектив, або Ковалі Щастя»?
Хто вночі кусав Олексія-Плаксія із казки «Олексій, Веселесик і Жарт-Птиця»?
Що хотів побачити взимку їжачок Колько із казки «Загадковий Яшка» ?
У фіналі читачі відповіли, на кого хотів бути схожий боягуз Айк із казки «Чорлі» .






Патріот України Іван Пулюй


Він був не лише фізиком найвищого
ґатунку, але одночасно вдумливим
філософом, активним громадянином
та щирим українським патріотом.
Професор О. Біланюк
У когорті славних імен Поділля чільне місце займає фізик із світовим ім’ям, талановитий винахідник – електротехнік, патріот України Іван Пулюй. Учений-новатор, умілий та вдумливий фізик-експериментатор, оригінальний конструктор, блискучий лектор, письменник-перекладач, політолог, знавець 15 мов, публіцист та громадський діяч, що боровся за національне відродження українського народу, за його політичні права, за піднесення української культури до рівня цивілізованих народів світу, – такий надзвичайно широкий діапазон творчості цієї видатної особистості.
2 лютого 2020 року минає 175 років з дня народження Івана Пулюя. Йому належить одне з почесних місць серед українських вчених, що сягнули вершин європейської і світової науки. Своєю технічною діяльністю він заслужив широке міжнародне визнання. Але до недавнього часу залишався майже невідомим в Україні.
Великий українець, видатний вчений, перший український фізик світового рівня, але забутий своїм народом.  Це людина, яка тягнулася до знань та науки та бачила у цьому сенс життя.
29 січня в бібліотеці-філії № 2 була оформлена експрес-інформація, присвячена 175-річчю від дня народження Івана Пулюя.   Читачі познайомилися з величною постаттю Івана Павловича Пулюя – генія вітчизняної та світової науки, видатного фізика, великого експериментатора та дослідника, який жив і працював далеко від Батьківщини. Діти ознайомилися з його винаходами, описаними в запропонованій літературі, та із здивуванням дізналися, хто насправді винайшов Х-промені.
“Електротехніка, тая найновіша величава наука, на котрої полі я чимало
потрудився, близька і дорога моєму серцю, але ще близша і дорожша наша мова, наша література і доля народу нашого” - так сам Іван Пулюй говорив про свою діяльність.
Саме таким мислителям – патріотам  молоде покоління України вдячне за зміцнення духу й гартування нації.


Свідок епохи, у якого забрали життя

1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Об´єднаних Націй ухвалила резолюцію в якій постановила, що день 27 січня — це Міжнародний день пам´яті жертв Голокосту . Дата 27 січня була обрана тому, що саме в цей день радянські війска визволили концтабір Освенцим, який знаходився на території Польщі і був справжньо «фабрикою смерті» у нацистів.
Голокост (у перекладі з давньогрецької означає «всеспалення», «знищення вогнем») – визначення масових вбивств євреїв у 1933 - 1945 гг. у Європі. І дослідження, і практика показують, що з-серед різних розповідей про Голокост найбільший вплив мають історії конкретних людей-жертв геноциду. Вони передають масштаби трагедій, наче крихітна ДНК, що містить інформацію про велетенський організм.
Однією з найвідоміших таких історій є життєпис єврейської дівчинки-підлітка Анни Франк. Ця дівчинка понад два роки разом зі своїми родичами переховувалась від нацистів в одному з будинків Амстердаму. Понад два роки вона майже не виходила на повітря і весь цей час вела щоденник. Дівчинці зовсім трохи не вдалося дожити до перемоги. Сусіди видали їх нацистам. Дівчинку було вбито, але в живих залишився її батько, який і надрукував пізніше щоденник доньки, який став символом життя після смерті. Перекладений 60-ма мовами щоденник давно став бестселером і за правом вважається одним з найпроникливіших свідчень про Голокост.
Книга-факт "Свідок епохи, у якого забрали життя" - книжкова виставка в бібліотеці-філії №4 представляє «Щоденник Анни Франк». Читачі мають змогу взяти в руки це рідкісне видання і ознайомитися з думками 13-річної дівчини, яка хотіла жити і любити, але в її життя увірвався Голокост.



Спом’янімо славу Крутів

В історії нашої Батьківщини бій під Крутами вже став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України. До 102 річниці цієї героїчної події Української революції 1917-1921 років у бібліотеці-філії №5 ЦБС для дітей відбулися нариси незалежної України «Спом’янімо славу Крутів» до Дня пам’яті Героїв Крут. Юним читачам була запропонована історична довідка про перебіг подій того дня, яка супроводжувалася презентацією з тогочасними світлинами, сучасними плакатами та інфографікою, розробленими Українським інститутом національної пам’яті. Нариси продовжилися віртуальною екскурсією до корисних лінків  – «Пам’ятай про Крути», «Меморіал пам'яті героїв Крут»  тощо. І обов’язково користувачів ознайомили з бібліотечною  літературою, присвяченою цій події.



Мишеня із джута - символ 2020 року

Робити поробки можна не тільки з тканини або паперу. Чудові статуетки у вигляді миші, можна зробити з джуту. Джут – це натуральне волокно. Популярним він став завдяки своїй екологічності. Вироби з цього матеріалу не поступаються своєю красою та вишуканістю.  В  хобі-клубі вихідного дня «Натхнення» у бібліотеці-філії №4 пройшов  майстер-клас «Мишеня із джута - символ 2020 року» - вироби у техніці кручення з мотузки . Діти з великою зацікавленістю подивились  яскраву презентацію, познайомились з роботами майстрів, а потім всі разом узялись за справу. Творчість та уява допомогли  нашім маленьким рукодільникам зробити ось такі чудові мордочки мишенят. На наступному засіданні ми продовжимо справу.







Добрий світ Всеволода Нестайко


«Тореадори з Васюківки», «В Країні Сонячних Зайчиків», «Дивовижні пригоди в лісовій школі», «Таємничий голос за спиною», «Супер «Б» з «фрикадельками», «Чарівні окуляри» - коли читаєш назви цих книжок, кортить скоріше взяти їх до рук й заринутися у світ пригод. А з'єднує всі ці книжки і ще багато-багато інших творів ім'я автора - Всеволода Зіновійовича Нестайко. Цього року ми святкуємо 90-річчя від дня народження класика сучасної української дитячої літератури. П’ятдесятилітній шлях у дитячій літературі Всеволод Нестайко засвідчив виданням близько сорока книжок оповідань, казок, повістей і п’єс. І всі свої твори він намагався писати якомога веселіше.
 «Коли я став по-справжньому дорослим, мені страшенно захотілося повернутись назад у дитинство - догратися, досміятися, добешкетувати... Вихід був один - стати дитячим письменником. Так я й зробив. І, пам'ятаючи своє невеселе дитинство, я намагався писати якомога веселіше».
  У бібліотеці-філії №4 юні читачі познайомилися з книжковою мозаїкою  «Добрий світ Всеволода Нестайко». Цікава оповідь бібліотекаря про казки письменника розкрила дітям найцікавіші сторінки автора. Діти з радістю узнавали знайомих героїв із Країни Сонячних зайчиків і намагалися відгадати секрет чарівних окулярів, а посміятися над витівками Яви і Павлуші вони змогли, передивившись художній фильм «Тореадори з Васюківки». 
До 90-річчя від дня народження українського дитячого письменника Всеволода Нестайка серед дитячих бібліотек взяла старт акція "Голосні читання творів Нестайка". Бібліотека-філія №4  теж прийняла в неї участь. Наші читачі  завзято читали найцікавіші сторінки повісті-казки "Чарівні окуляри", знайомилися з головним героєм Васьком Богданцем та його однокласниками, узнали рецепт щастя від Діда Мороза, поспівчували Ромці, який дражнив рудих, але й сам став спочатку лисим, а згодом і рудим. Зачитані уривки з книги надихнули наших читачів на те, шоб прочитати цю повість-казку повністю і узнати, чи допомогли-таки героям чарівні окуляри.












Іван Пулюй - життя в ім'я науки

Незабаром, 2 лютого, виповниться 175 років з дня народження Івана Пулюя –  видатного вченого, напрацювання якого були знаними й оцінені в Європі. Він наочно продемонстрував, що українці можуть робити великі відкриття у сфері точних наук і, працюючи в наукових осередках поза своєю батьківщиною, залишатися українськими патріотами, трудитися для української справи. До ювілею видатного українського фізика Івана Павловича Пулюя у бібліотеці-філії №4 була розгорнута тематична розкладка "Іван Пулюй - життя в ім'я науки". Юні читачі можуть ознаймитися з матеріалами бібліотеки, які розповідають про життєвий та науковий шлях цієї неординарної особистості.




Читаємо вголос книги Всеволода Нестайка


Тепер книжкову ракету творів визначного українського дитячого письменника Всеволода Зіновійовича Нестайка підсилено обласною акцією «Читаємо вголос книги Всеволода Нестайка», присвячену 90-річчю з дня його народження, і вона може летіти до нових поколінь читачів бібліотеки-філії №5 ЦБС для дітей. Один одному, сам собі, бібліотекари дітям читають вголос маленькі оповідання, уривки з повістей та романів класика дитячої літератури. Кумедні й добрі, ці книги різних років видань (а в акції задіяно екземпляри видані з 1960 по 2017 роки) показують читачам цінність дружби, гумору, доброзичливого ставлення один до одного, любові до природи.







Мандрівка у Книжкоград

У бібліотеці-філії №4 для першокласників пройшов бібліотечний урок "Мандрівка у Книжкоград". Основною метою заходу було ознайомлення дітей з бібліотекою та великою різноманітністю  літератури.  Для цього була проведена мандрівка по дитячій бібліотеці– першій бібліотеці у їх житті.
Бібліотекар абонементу розповіла дітлахам, де можна взяти книжки додому. Діти ознайомились з полками для першокласників. Читачам розповіли, як бережливо користуватись бібліотечними книжками, коли вчасно їх повертати в бібліотеку, як правильно вибирати книгу на стелажі, щоб не порушувати порядку розміщення книг.

Бібліотекар читального залу пояснила, для чого в бібліотеці є читальний зал, познайомила з періодикою, ігровим куточком, прочитала вголос книгу Паулі Л і Шерер К «Лисичка йде до бібліотеки». Всі разом посміялися з рудої Лисички, яка не знала,для чого існують бібліотеки, а хитра Миша задля збереження свого життя навчила Лисицю читати й вибирати книжки. Особливий захват у юних читачів  викликало цікаве дозвілля читального залу: настільні ігри, розмальовки, інтернет послуги й літературні медіа-ігри на великому екрані. Після заходу всі дітки на абонементі вибрали собі по книжці. Кожний був ознайомлений з правилами роботи бібліотеки й строком повернення книжок.



Майстри та їх шедеври



До 155-річчя видатного живописця Валентина Сєрова у бібліотеці-філії №4 читачі можуть познайомитися з найвідомішою картиною художника "Дівчина з персиками". Для цього в читальному залі відкрита арт-вітрина "Майстри та їх шедеври", яка протягом року буде знайомити читачів з художниками-ювілярами та їх творами. Перша виставка цього циклу - "Майстер портрету" представляє сонячний портрет Віри Мамонтової, який молодий ще Валентин Сєров зробив у 1887 році.  Виставка пропонує юним знавцям мистецтва прочитати цікаві факти з життя художника та історію створення цієї картини.




Ми казок багато знаєм


Народні казки здавна цікавили письменників багатьох країн світу. Деякі з них брали теми та образи народних казок і на їхній основі писали свої власні твори, а були й такі, що записували і видавали  казки такими, якими почули їх від оповідачів.  
   Ця історія відбулася дуже давно в Німеччині ще на початку 19 століття. У ті далекі часи, коли люди з міста до міста ходили пішки або пересувались на конях. Одного осіннього похмурого дощового дня тягнулась розмитою дорогою карета. А ось і трактир. Зустрічати гостей вийшов сам господар. З великим незадоволенням він запитав у кучера, кого він везе і куди вони прямують?  Кучер відповів, що пани їдуть за казками. Так і їздили вони із міста до міста. Люди розповідали їм казки та дивовижні історії, а вони записували їх на папір. Скрип-скрип скрипіло перо в руках цих дивовижних людей. Схилились над столом, один на одного схожі, ніби брати. А вони і насправді були братами – Вільгельм і Якоб Грімм.
  Багато років пройшло з того часу, доки на полицях книжкових лавок з’явилася перша збірка казок братів Грімм під назвою «Дитячі та сімейні казки». Сьогодні казки братів знає ледь не кожна дитина світу. Не є винятком  і маленькі читачі бібліотеки-філії №2, які показали свої знання  на грі «Поле-Чудес» «Ми казок багато знаєм», присвяченій 235-річчю від дня народження Якоба Грімма.  Діти дуже відповідально поставились до запропонованих завдань. Вони із нетерпінням чекали свого ходу та з радістю крутили барабан. Майже всі слова маленькі читачі відгадували, не чекаючи відкриття всіх літер.
  Найбільшу зацікавленість у гравців викликали наступні запитання: що пасербиця випадково зронила в криницю у казці «Пані Метелиця»?; яку зброю замовили сміливці у коваля в казці «Семеро хоробрих»?; в яку тварину перетворили королевича  у казці « Біляночка та Зоряночка»? та питання супер-гри – хто перевіз Гензеля  і Гретель  з одного берега  річки на інший?
  Сектор «Приз» на барабані викликав у дітвори завжди шквал емоцій. Найактивнішими учасниками гри виявилися другокласники: Андрєєв Кирило, Свірідович Ганна, Бужор Надія та першокласники: Щокіни Наталя та Олексій і Парахова Аліса.

   Отже, здійснивши подорож до чарівного світу казок Братів Грімм, діти отримали неабияке задоволення і впевнились,  що багато читати та багато знати дуже цікаво.



Соборна духом та землею


Історичну пам’ять слід наполегливо плекати в кожній людині, в кожному поколінні і ніколи не здрібнювати її до пропагандистських гасел і легковажних домислів. Бібліотеці-філії №5 ЦБС для дітей до вподоби слова Євгена Сверстюка про таке плекання національної пам’яті і до вподоби запрошувати своїх читачів до серйозної розмови про свою країну та її історію. На нарисах незалежної України «Соборна духом та землею» до Дня Соборності  України, до 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років діти дізналися, що 22 січня 1919 року в історії України відбулася величезної ваги річ: попри усілякі розбіжності у політичних поглядах українці таки  з’єднані в одне – один народ, одна земля, одна держава. Оповідь про перебіг подій щодо прийняття Акту Злуки супроводжувалася показом тогочасних документів, світлин, документальної хроніки, а також книжковою виставкою з відповідною літературою.




Випав сніг на поріг, та з’явився сніговик


Сніговик Морквяний ніс
Вгору віника підніс
І питає: «Перехожі,
Чом на мене ви не схожі?
Я стою, а ви в бігах,
Ви у пальтах, у шапках…
Гей, скажіть, у вас носи,
Як у мене, – для краси?

Хто ніколи не ліпив сніговика? Таке питання ми задали нашим читачам у хобі-клубі вихідного дня «Натхнення». Виявилося, що кожен колись це робив, але не цієї зими, бо цього року природа забула накидати снігу у наші двори. Ось ми і вирішили у бібліотеці-філії №4 до Всесвітнього дня сніговика згадати, як ліпити сніговичка, та зіграли у медіа-гру «Випав сніг на поріг, та з’явився сніговик». Діти відповідали на різні питання про зиму, відгадували загадки, згадували книжки й мультфільми про сніговиків. Так  поступово вони зліпили сніговика на екрані. У нашій майстерні вони зробили  сніговичків з паперу, а на останок подивилися чудовий мультфільм "Холодне серце 2", де головний герой сніговик Олаф вчить глядачів вірити в добро й любити оточуюче середовище.









Символ зимових свят



У бібліотеці-філії №4 До Всесвітнього дня сніговика пройшов майстер клас. Сніговик – один з найулюбленіших символів зимових свят та розваг. Запитайте у дітей, що перше приходить в голову, коли вони думають про зиму. Звичайно, це сніговик. При слові «сніг» діти тут же біжать робити на вулиці сніговика. Але що робити, якщо зима настала за календарем, а снігу немає, або немає можливості вийти на вулицю, а символ зими, сніговика, хочеться побачити перед очима. Тоді можна зробити сніговика своїми руками. Саме так зробили ми в нашій майстерні. Після кропіткої роботи кожен зміг отримати свого неповторного сніговичка.  Сніговики вдалися на славу!









Запрошуємо до Ліги здоров’я



І батьки, і бабусі, і дідусі, і вчителі, і лікарі - всі хочуть, щоб діти росли чудовими, і щоб йшли по цій землі розумними та здоровими! Хочуть цього для своїх маленьких читачів і бібліотекарі бібліотеки-філії №5 ЦБС для дітей, і тому запросили їх на книжково-валеологічний тригер  «Запрошуємо до Ліги здоров’я». Спочатку поговорили про те, від чого залежіть здоров’я, використавши так званий «пиріг здоров’я» з його часточками - дарунок здоров’я від тата й мами, стан місця, де ти живеш, як ти сам дбаєш про своє здоров’я, турбота лікарів. Потім спробували «з’їсти» часточку «пирога здоров’я», присвячену здоровому способу життя, щоб запустити в читачів сильне бажання берегти своє здоров’я. А допомагали  у цьому різні ігрові завдання від книжкових героїв, наприклад, «Азбука настрою» від Незнайка, «Ранкова зарядка» від Котигорошка, «Корисно-шкідливо» від Карлсона, «Книжковий пеленг» від Герміони Грейнджер тощо. Команди грали дуже вдало й активно і поназбирали багато «смайликів».




Забуттю не підлягає


До роковин початку насильницького вивезення населення з території України в роки  Другої світової війни у бібліотеці-філії №4 представлений меморіальний стіл «Забуттю не підлягає». Читачі можуть ознайомитися з матеріалами сайту Українського інституту національної пам’яті та статтями з газет, що розповідають про сумну сторінку нашої історії, коли мільйони українців працювали на примусових роботах на території Німеччини та окупованих нею країн і близько 100 тисяч остарбайтерів померло за час перебування на цих роботах.




Парад сніговиків

До Всесвітнього дня сніговика в бібліотеці-філії №2 15 січня пройшов парад сніговиків «Я веселий сніговик, до морозу змалку звик».
Взимку все замріяне здійснюється, тому що це чарівна пора року. Всім відомі зимові персонажі - сніговики та снігуроньки - мають, виявляється, гаряче серце. Навесні вони тануть виключно із-за любові до людей. Ті, в свою чергу відповідають їм взаємністю і навіть свято вигадали  - Міжнародний день сніговика, який відзначається 18 січня.
Закоханий у снігових чоловічків, мешканець Німеччини Корнеліус  Грьотц, у 2008 році потрапив до Книги рекордів Гіннеса. Його колекція сніговиків налічувала 3 тисячі експонатів! Відтоді й стали відзначати це незвичне свято – Міжнародний день сніговиків. Чому саме 18  - тому що це число нагадує саму фігурку сніговичка .
Нове свято прийшлося всім до душі. Особливо дітям.  Як тільки випадає сніг, дітвора наввипередки біжить на вулицю й майструє цих симпатичних чоловічків. Але що робити, якщо немає снігу, а сніговика зліпити вже не терпиться? В світі немає нічого неможливого! Зробити їх можна не тільки зі снігу. Якщо трішечки пофантазувати, то зовсім не важко змайструвати кумедних чоловічків-сніговичків із звичайного паперу. Ними можна прикрасити оселю ,подарувати близьким та друзям.
Поробки паперових сніговиків доволі прості в виконанні. Вам знадобиться білий, кольоровий та гофрований папір або ж серветки, клей та бажання щось створити.
Спочатку на білому папері намалюємо лице сніговичка. Потім склеїмо тулуб. А з гофрованого паперу або серветки змайструємо шапочку та шарфика. Залишилось тільки прикрасити наших красунчиків яскравими наліпками. Ось такі милі створіння в нас вийшли.



Слово, що змінює світ

До всіх сердець, як до дверей,
Є ключики малі,
Їх кожен легко підбере,
Якщо йому не лінь.
Ти, друже, мусиш знати їх.
Запам'ятать неважко
Маленькі ключики твої –
«Спасибі» і «Будь ласка» .

11 січня весь світ згадував слово, яке є ключиком, що відкриває серця людей.  У хобі-клубі вихідного дня «Натхнення» бібліотеки-філії №4 до Всесвітнього дня «Дякую» пройшло етикет-спілкування «Слово, що змінює світ». Насамперед, ми згадали найперші слова, яким нас навчила мати. Серед них одне з головних - це слово "дякую". Діти розповідали, в яких ситуаціях вони користуються цим словом, і як реагують люди на подяку. Слова подяки володіють магічними властивостями – за їх допомогою люди дарують радість один одному, висловлюють увагу і передають позитивні емоції – те, без чого наше життя стало б сумним і похмурим. А ще ми уявляли собі мандрівку різними країнами і вивчали, як звучить слово "дякую" мовами світу. В бібліотеці не буває спілкування без книжок, тому у літературній вікторині "Чарівне слово" ми згадували казки , в яких  книжкові герої промовляють чарівні слова. Виявляється, навіть казкові дива без таких слів не трапляються. А щоб подякувати своїм батькам за турботу, учасники клубу вирішили зробити вітальні листівки у техниці орігамі. Вони складали особливим чином кольоровий  аркуш, перетворюючи його  у оригінальний конверт з гофрированим литстячком-прикрасою. Щоб листівка була правильно оформлена, кожна дитинка по-своєму зробила підпис-подяку. До дому читачі вийшли наповненними новим знаннями й маленьким привітанням до батьків.










Еко-прес «Найкращі національні парки»


До Дня заповідників та національних парків у бібліотеці-філії №4 оформлений еко-прес «Колосок» представляє найкращі національні парки. Читачі мають змогу ознайомитись з національними парками світу, про які розповідає чудовий дитячий пізнавальний журнал "Колосок". Це й українські "Асканія-Нова", "Медобори", "Подільські Толтри", "Шацькі озера",  й американські "Секвойя" та "Еверглейдс", й бразильські "Водоспади Ігуасу", й африканський "Масаї Мара". Кожна стаття журналу розповідає про особливості національних парків і для наочності представляє яскраві фотографії.






Різдвяні історії з книжкової шафи


Зимової прохолодної днини зібралися молодші читачі бібліотеки-філії №2 на святкові посиденьки «Різдвяні історії з книжкової шафи». Різдво – це свято повне таємниць, радості й дива. У цей час нас переповнюють найкращі почуття, хочеться вірити у казку, здійснення усіх мрій. А що найкраще  переносить  нас до чарівного світу? Звичайно ж, хороші книги! Тому, влаштувавшись зручніше, малеча поринула в чарівний світ різдвяних історій.
     «Різдвяні історії»  Ч. Діккенса  –  найяскравіший приклад справжнього значення Різдва. Ця книга нагадує нам про те, що кожен із нас у Різдвяну ніч мріє почати нове життя. У ньому ми будемо іншими : доброзичливими, чесними, справедливими. А ось герой Діккенса Скрудж  таких обіцянок собі не давав і про добре ставлення до людей почав замислюватись тільки після того, як його відвідали Духи. Саме вони, Духи Різдва, дали йому уроки доброти й милосердя.
       Не менш захоплююча книга Дж. Р.Р. Толкіна «Листи Різдвяного Діда» знайомить читача з такою  дивовижною історією: щороку в  грудні  дітям Дж. Р. Р. Толкіна приходив конверт зі штемпелем Північного Полюса, а всередині — лист, написаний химерним тонким почерком і оздоблений чудовими кольоровими малюнками. Всі ці листи були від Різдвяного Діда і розповідали дивовижні історії про життя на Північному Полюсі: як північні олені зірвалися з прив’язі й порозкидали подарунки по всій околиці; як  Білий Ведмідь видерся на крижаний полярний шпиль і гепнувся звідти на будиночок Різдвяного Діда, провалившись крізь дах; як той Ведмідь розбив Місяць на чотири шматки, і через це Місячанин упав із неба в Дідів садок; як велися війни з полчищами капосних гоблінів, котрі жили в печерах під будинком та багато-багато інших цікавих і кумедних історій.
       Наступна  Різдвяна історія про прекрасного принца і про злого мишачого короля із твору Е.Т. Гофмана « Лускунчик і Мишачий король». Виявляється, що Лускунчик  - це не хто інший , як Зачарований Принц, якому доведеться пройти через безліч казкових випробувань, щоб стати знову людиною.
     Отже, свято не станеться, якщо в нього не вірити або воно прийде, але не буде таким яскравим і душевним, як у книжках. Теплі історії з книжкової шафи стали чудовим доповненням до Різдвяних свят та надихнули дітвору на нові звершення. А ще  маленькі читачі  зрозуміли, що Різдво приходить тоді, коли ми вчимося  любові та співчуттю до ближнього. Коли вміємо побачити скрутне становище  людини і простягаємо руку допомоги. А  диво Різдвяної ночі творять не величні слова і подарунки, а тихий дитячий шепіт вдячності і віра в те, що добро завжди перемагатиме зло.

Кольорові миші



Наступив наймишачіший  2020-й рік, а з ним і мишача метушня, яка у бібліотеці-філії №5 ЦБС для дітей набула форму майстерні-скряботушки «Кольорові миші». Маленькі читачі власноруч робили з різнокольорового паперу символи нового року,  прикрашали ними бібліотечну ялинку,  знайомились з колекцією «мишачих» книг.





Хай Різдво у вашу хату принесе добра багато


Одне із найважливіших свят християнського світу – Різдво. Як розповісти  дитині про це світле свято? На допомогу приходять чудові дитячі книжки, які просто та яскраво повідають малюкам про диво народження Спасителя. У бібліотеці-філії №4 пройшла презентація виставки-інсталяції «Хай Різдво у вашу хату принесе добра багато». Читачі роздивлялися макет печери, у якій Марія народила маленького Іісуса і розповідали, що вони знають про цю подію. А бібліотекар розповів їм різдвяну казку, познайомив з традиціями святкування Різдва Христового в Україні. На останок всі по черзі читали різдвяні колядки та щедрівки.






Святковий серпантин


У бібліотеці-філії № 4 розпочав роботу хобі-клуб вихідного дня «Натхнення». На першу зустріч прибігли наші активні читачі, які вже скучили за бібліотекою. А тут на них з нетерпінням  чекали новорічні розваги «Святковий серпантин». Ми грали у веселі "Різдвяні рукавички", ловили ногами, носами й головами мильні бульбашки, грали гучну музику за допомогою оркестру з повітряних кульок, вигадували новорічну казку за допомогою гри "Слово за слово", малювали героїв цієї незвичайної казки. Ну й, звісно, майстрували своїми руками! Це були "Кішки-мишки" з картонних стаканчиків та трубочок. Дітки малювали хитрі мордочки й цупкі лапки своїм звіряткам, а потім закріпляли у стаканчику коктейльні трубочки, на які приклеювали головки й лапки. Ці створіння виявилися рухливими! Ось так раптом у нашіх читачів з'явилися нові іграшки.














Неймовірні дива в Новий рік

Новорічні та різдвяні свята ― це унікальний, ні на що не схожий час у році, коли мешканці та гості міста поринають в атмосферу дива і дарують собі та своїм близьким незабутню казку.  Дітям завжди цікаво потрапляти у казку і зустрічатися з різними казковими героями. Цьогоріч таке диво здійснилося 2 січня в бібліотеці-філії №2  на Різдвяному шоу «Неймовірні дива в Новий рік». На маленьких читачів чекало ціле мереживо святкових забав. А ще до нас завітав сам Санта Клаус. Так-так…ви не повірите, але справжній-справжнісінький , із самої далекої Голландії.
Малеча була у захваті від такої несподіваної зустрічі. А як весело було на нашому святі: на кониках покатались, мишок сиром нагодували, півників просом пригостили, температуру Санті виміряли, щоб впевнитись, що не захворів, адже так здалеку приїхав. А потім на маленьких гостей чекала  прем’єра нової лялькової вистави «І знову казка прийшла новорічна» та запальні танці з Дідом Морозом, Снігуронькою і Сантою. А яке ж  свято без солодощів? І їх було вдосталь.

І хто тепер скаже, що дива не здійснюються? Усі учасники свята отримали неймовірне задоволення, новорічні подаруночки від Санти та святкову фотосесію на згадку.







Святковий нон-стоп "Новорічні пригоди"

Новорічне свято чекають всі. Наші читачі не є виключенням. Навіть 8-класники чекають дива. Ми й зробили для них у бібліотеці-філії №4 диво - святковий нон-стоп "Новорічні пригоди". До тінейджерів прийшла яскрава весела Циганка, яка хитрими інтригами хотіла стати Снігуркою. Але для цього їй треба було наворожити тількі гарні і добрі події у Новому році для всіх гостей. Чого тільки не вигадала та Циганка - й конкурси, й ігри, й танці.А допомагали їй у святковому ворожінні Сорока, Лісовик та Пеппі. Незмінним гостем свята був довгоочікуванний Дід Мороз. Він подивився на те, які чудові, вправні й спритні наші читачі, подарував їм добрі побажання й солодкі подарунки. У такому чудовому віці відпочинок буває дуже рухливий, тому влучною стала невелика новорічна бібліо-дискотека. Наш нон-стоп видався дійсно святковим, й підлітки залишилися задоволеними.










Рятуючи зиму


Наші читачі завжди з нетерпінням чекають, що цікавенького підготували для них у  бібліотеці-філії №4 до новорічних свят. Цього разу вони грали у казкову вікторину «Рятуючи зиму». Діти згадували зимові народні казки, також казки Г.Х.Андерсена, С.Маршака, П. Бажова та інших письменників. Дітки вибирали вірні відповіді з декількох варіантів, складали з букв слова, розподіляли за номерами ілюстрації. А саме головне, що вони знов зустрілися з казками, які вони колись читали, а незнайомі їм казки стали приводом почитати щось новеньке.




Виставка однієї картини «Подих життя»



Весь рік у бібліотеці-філії №4 працювала арт-вітрина «Вернісаж ювілярів». Останньою у цьому ряду стала виставка однієї картини «Подих життя» за картиною «Вершниця» до 220-річчя від дня народження видатного художника Карла Павловича Брюллова. Діти уважно розгядали юну вершницю на чорному коні й вигадували історію її життя. А бібліотекар розповів їм історію життя самого художника й завдяки чому його називають видатним.



Новорічний настрій



Святковий workshop «Новорічний настрій» у бібліотеці-філії №4 триває. Коли настають зимові свята, діти та дорослі завжди чекають чудес. В цей час здавна прийнято прикрашати своє житло різними декораціями. Вікнам приділяють особливу увагу, адже вони є дзеркалом душі будь-якого будинку. Завдяки прикрашеним вікнам атмосфера в приміщенні стає святковою. Вдень вони виглядають,наче морозні візерунки, а ввечері  такі малюнки відкидають загадкові тіні. Для створення красивих візерунків вам не знадобиться багато коштів. Достатньо взяти декілька аркушів білого паперу і вирізати  задумані малюнки,як це зробили ми на занятті коворкінгу «Творчі вибрики». Згодом, з цих витинанок діти зроблять композиції на своїх віконцях. Цей процес сподобався нашим гуртківцям , вони були раді допомагати один одному в очікуванні світлого та доброго свята.









Новорічно-літературні розваги «Зима на казку чарівну багата»


Усі - від самих маленьких дітей до дорослих - з нетерпінням чекають на зиму з її білосніжними пейзажами, незабутніми святами та казковими історіями. І хоча в Ізмаїл чомусь ще не приходить справжня зима  з морозами та снігом, а все одно – це особлива пора, коли так і хочеться поринути у казку. Тим більше, що під Новий рік зимові казки у бібліотеці-філії №5 ЦБС для дітей здаються ще більш чарівними! Саме таким настроєм були наповнені новорічно-літературні розваги «Зима на казку чарівну багата» на чолі з Дідом Морозом. Маленькі читачі, «опинившись» у бібліотеці зимових казок Чарівного Королівства, обирали на свій смак книжечку серед таких, як «Два Морози», «Рукавичка», «Дванадцять місяців», «Зимівля звірів», «Морозенко», «Снігуронька», «Снігова королева» тощо, та змагалися у різноманітних завданнях, збираючи сніжинки за кожну правильну відповідь. Отже, хлопчики й дівчатка з гарним настроєм та навіть своїм «снігом» до зустрічі Нового року готові!





У театрі тіней «Казкові силуети»




У театрі тіней «Казкові силуети» бібліотеки-філії №4 пройшла чергова репетиція вистави «Домовичок Кузя» за книгою Т. Александрової. Цю виставу ми вирішили спробувати показати за ширмою, а не на великому екрані. Юні актори старанно вживалися в ролі своїх героів. Новенькі лише вчилися це робити, й відразу зрозуміли, що ляльковий театр, це не просто іграшки, а знання тексту п'єси, синхронність вимови слів та дій ляльки. Деяких акторів це трішки злякало, але дружній колектив підтримував їх. Репетиція була плідною і творчою, дітям  кортіло показати  виставу для глядачів, але над нею ще треба попрацювати.





В очікуванні світлого та доброго свята



Існує традиція, згідно з якою заведено писати листа Святому Миколаю. Наприклад, коли всі побажання будуть викладені, лист слід покласти на підвіконня і очікувати, поки помічники старця не заберуть його адресату. Це свято є особливим для всієї малечі. Щороку діти очікують , що принесе їм добрий святий під подушку, вірять, що з його допомогою здійсняться мрії і побажання.  Гуртківці коворкінгу "Творчі вибрики" бібліотеки-філії №4 готували до свята саме такі вітальні листівки. Вони робилися з натхненням власними руками у формі рукавички, сподіваючись на увагу мудрого Святого. Роботи вийшли незвичайні та різноманітні. Діти щиро раділи, демонструючи свої листівки один одному в очікуванні світлого та доброго свята.










Прес-фреш «Нова преса на всі смаки»


В бібліотеку-філію №4 надходить безліч дитячих періодичних видань. Щоби наблизити їх до юних читачів, ми провели День періодики «Мандрівка у країну Журналію». Він пройшов у інформативно-ігровому форматі. Читачі ознайомилися з різнобарв'ям дитячих періодичних видань, переглянувши прес-фреш «Нова преса на всі смаки». Він був оформлений і для молодших читачів і для тінейджерів. Щоби читачі зрозуміли, про що розповідають новенькі журнали та газети, бібліотекар провів огляди. Інформ-колаж «У ногу с часом» познайомив підлітків з журналами "Колосок", "Однокласник", "Юна леді", "Котелло", "Моє хобі", "Кузя"  та газетою "Задавака". А прес-екскурсія «По журнальних стежках» відкрила для малечі світ журналів "Країна Фантазер", "Смайлик", "Куля", "Розумашки", "Яблунька", "Саша та Маша" та інших. За допомогою великого екрану  діти змогли пограти в ігри, які представлені в цих журналах- пройти лабіринт, розгадати ребуси й шаради, знайти різницю в малюнках, розгадати кросворд, вирішити логічні завдання.








Він вночі мандрує, подаруночки дарує


19 грудня – одна із найочікуваніших дат у році, день, перед яким усі дітлахи намагаються бути якомога чемнішими – свято Миколая.
Зазвичай Миколай кладе подарунки  в дитячі шкарпеточки або чобітки. Найчастіше це солодощі, цукерки, шоколад. Кажуть, що подарунки отримують добрі та слухняні дітки, а тим, хто погано поводився, кладуть лише різочку . Проте, маленькі хлопчики і дівчатка, в очікуванні чарівного свята і подарунків, не вередують і поводяться гідно, намагаючись сподобатись Святому Миколаю.
Подарункові чобітки вже давно стали символом Нового року та Різдва. Цікаво, що традиція класти дарунки у шкарпетки, найімовірніше, виникла, коли одного разу Святий вирішив допомогти трьом сестрам, які злидарювали, і кинув їм у димохід три мішечки з монетами. Вони впали саме у випрані шкарпетки, які дівчатка розвісили на каміні. Ця історія сподобалась усім. І з тих пір, в багатьох країнах світу напередодні свята малеча розвішує біля каміну різнобарвні  панчохи, і сподівається, що вранці знайде там цукерки та горіхи від доброго покровителя.
Ця захоплива європейська традиція прижилась і в нашій країні, адже вона приносить стільки радості й гарного настрою не тільки дітям, а й дорослим!

Напередодні цього чарівного свята, на черговому майстер-класі Hobby-clubу "Він вночі мандрує, подаруночки дарує" , який пройшов 18 грудня у бібліотеці-філії №2, малеча вчилася майструвати паперові новорічні чобітки у стилі орігамі. Яке ж  це захопливе дійство майструвати щось своїми руками! У кожного вийшов свій, неповторний, гарний та яскравий, наповнений маленькими цукерочками та записочками з побажаннями, святковий чобіток. Наприкінці, як завжди веселі та задоволені, фотографувалися, спілкувалися з друзями, розважалися та обирали щось цікавеньке для читання.



Тизер-book дайджест «Я такий, як ти»



До Всеукраїнського тижня права та реалізації ідей «БібліоКре@тиву-2018» у бібліотеці-філії №4 читачі-тінейджери переглянули тизер-book дайджест «Я такий, як ти». У класичному варіанті тизер - це рекламне повідомлення у формі загадки, що містить частину інформації про продукт і служить для створення інтриги навколо нього. Дайджест, створений власними силами бібліотекарів ЦБС для дітей м. Ізмаїла,  представляє собою низку рекламних роликів за книгами, присвяченими темі булінгу та самоствердженню особливого підлітка в оточуючому світі. Повісті жанру young adult literature  "Костя+Ника" Тамари Крюкової,  «Хто проти суперкрутих» А.Аудхильд Сульберг та «Поліанна» Елеанор Портер створені письменниками різних країн і епох. Це підтверджує той факт, що підліткові проблеми існують у всьому світі і у всі часи. І наші читачі не виключення - їх дуже зацікавили книги, про які їм розповів наш дайджест.





Казкові силуети


На черговій репетиції театру тіней "Казкові силуети" у бібліотеці-філії №4 ми продовжували роботу над виставою за книгою Т. Александрової "Домовичок Кузька". Юні актори читали п'єсу по ролях й вирізали фігурки ляльок з картону. Це творчий процес, який надихає дітей на подальшу дію. Найбільше дітям подобається роль хлопчика Матвійки, який розповідає багато  нісенітниць про науковий прогрес. А роль корови, яка дісталася Маргаритці, хоч має мало слів, але дуже виразна, бо корова у виставі робить не властиві коровам речі - вона співає і танцює. Діти з нетерпінням чекають на чергову репетицію.









Передсвяткові хвилювання



Діти з особливимм почуттями чекають зимових свят. Вони заздалегідь відправляють листи дідові Морозу, чекають подарунків. Ці передсвяткові хвилювання наповнені вірою в новорічне диво. А якщо самому доторкнутися до створення дива, то й свято стає особливим. Тому наші маленькі рукодільники взяли цю справу в свої руки.У коворкінгу «Творчі вибрики» бібліотеки-філії №4 подовжує працю святковий workshop «Новорічний настрій».  На цей раз діти зробили віночок з паперових зелених  долоньок , а оселилися на ньому  зроблені у техніці паперопластика  мишки-символи року. Гарний та оригінальний віночок став прикрасою нашої бібліотеки.










Правова пошта


В рамках Всеукраїнського тижня права до 60-річчя від прийняття ООН Декларації прав дитини у бібліотеці-філії №4 читачі розбирали правову пошту «Чи маю я право?». У першому конверті вони получили Конвенцію ООН  про права дитини та ознайомилися з її основними статтями. Діти узнали, що мають право на безкоштовне медичне обслуговання, на освіту, на повноцінне харчування, на особисте життя, на відпочинок, на любов й піклування від батьків, на інформацію, на життя й на його захист. В другому конверті діти получили правознавчий лист "Орел та решка права", в якому узнали, що кожне право має іншу сторону-це обов'язок. Наприклад, право на повноцінне харчування передбачає обов'язок кожної дитини їсти здорову їжу й уникати фастфуду. Третій конверт містив телеграми від літературних героїв. Читачам треба було повернути героїв у свої книжки й сказати, які їх права  були порушені.  Правова пошта викликала серед юних правознавіців велику зацікавленність, народила масу запитань, навіть таке "Що означає листування?", бо час змінився, й сучасні діти вже не пишуть від руки листи й не висилають їх поштою. Цікаве інформаційне спілкування в бібліотеці  покращило правову грамотність наших читачів.












Книжка сонячного добра



Одного сонячного ранку 60 років тому назад Всеволоду Зіновійовичу Нестайку наснилося, що на його носі сидить живий сонячний зайчик і золотим пензликом малює на його щоках ластовиння. Письменник прокинувся і відчув якусь незвичайну радість і йому страшенно закортіло відразу ж сісти за письмовий стіл і розпочати писати про тих лоскотливих сонячних зайчиків. Так народилася книга «В Країні сонячних зайчиків», а завдяки її ювілею -можливість для бібліотеки-філії №5 ЦБС для дітей провести ювілейний п’єдестал «Книжка сонячного добра».  Маленьким читачам була надана   можливість ознайомитись життям та творчістю знаного дитячого письменника, прослухати уривок з книги-іменинниці і погратись у вікторину з літературними завданнями.




Твої права – твоя фортеця

Пошану до законів своєї Вітчизни, вміння користуватися своїми правами, розвивати логічне мислення та інтерес до правових знань ми повинні плекати в собі з малечку. А ще, аби збудувати своє щасливе майбутнє, всі мають розуміти, що всі люди рівні між собою, й мають однакові права, яких повинні дотримуватись.
Але як перетворити не дуже цікаву  розповідь про права та обов’язки людини у веселе та захопливе дійство? Виявляється можливо й таке! 11 грудня до Всеукраїнського тижня  права  молодші читачі  дитячої бібліотеки-філії №2 прийняли участь у правознавчому калейдоскопі «Твої права – твоя фортеця». На прикладі героїв різних казок, таких як «Білосніжка» Бр. Грімм, «Найкращі пригоди Паддінгтона» Майкла Бонда, «Попелюшка» Ш. Перро, «Гидке каченя» Г.Х. Андерсена, «Дванадцять місяців» С. Маршака та багато інших дітям розповіли про їхні права. А потім вони прийняли участь в правовій медіа-вікторині та, подорожуючи країною права, переглянули відеопрезентацію «Конвенція  про мої права».

Маленькі правознавці зробили висновок, що вони мають бути толерантними один до одного та поводити себе так, аби не завдати непоправної шкоди іншим.




Бібліоматч «Чарівний м’яч»


У шанувальників футболу всього світу є своє свято - Всесвітній день футболу. Подякувати за нього можна ООН, яка і запропонувала його відзначати 10 грудня кожного року. Таким чином міжнародне співтовариство віддає дань цьому виду спорту, який для багатьох мільйонів не просто гра, а стиль життя. До того ж, цього року  виповнилося би 80 років тренеру української збірної з футболу, людині зі світовим ім'ям, Валерію Лобановському. Наші читачі мали змогу теж долучитися до цих свят. У бібліотеці-філії №4 ми провели бібліоматч «Чарівний м’яч». Напередодні матчу діти узнали про особистість Валерія Васильовича Лобановського, який був талановитим спортсменом і видатним тренером, й зміг вивести український футбол на високий світовий рівень.  В цьому нам допоміг відеосюжет із серії "Обличчя української історії". Діти почали згадувати свої історії, пов'язані з футболом. Ми повторили основні правила цієї гри і розділилися на дві команди -"Динамо" та "Дунай". Наш бібліоматч був інтелектуальним, тому голи враховувалися кожній команді за вірну відповідь на питання про футбол. Іноді командам було тяжко її знайти, але у гравців завжди був другий шанс.  Гарними підказками були книжки з відкритого перегляду, де можна було підглянути вірну відповідь.Таким чином, гра закінчилася нічиєю і веселою фотосесією в атрибутиці українського футбольного клубу "Динамо".








Джура: мужність, шляхетність, відвага

У межах співпраці з громадськими дитячими рухами на теренах бібліотеки-філії №5 ЦБС для дітей відбулася зустріч «Джура: мужність, шляхетність, відвага» з учасниками  Всеукраїнського дитячо-юнацького військово-патріотичного руху «Сокіл» («Джура»).

Гості - рой ЗОШ №8 “Борці за волю” імені Василя Стуса разом з педагогом-організатором Наталією  Андріївною Генчевою – розповіли читачам про Кодекс лицарської честі, ройові атрибути, таборове спорядження, підготовку рою до участі у конкурсах і найцікавіше -  про сам досвід змагання. Оповіді, які супроводжувались презентацією з великою кількістю фотографій та відео, викликали неабиякий інтерес в читачів та бібліотекарів, тому були запитання до роївців, а в кінці подяка і спільне фото на згадку.



Година веселих витівок «Весела абракадабра»

В одному казковому місті жили коротульки. Коротульками їх називали тому, що вони були зовсім-зовсім крихітні, кожен коротулька з хлопчика-мізинчика. Жили вони в Квітковому місті та виробляли там, що їм заманеться: сварились та мирились, літали на повітряній кулі, відправлялися в космічну подорож і навіть приймали участь у революції на Місяці.
Пригодам Незнайка із друзями-коротульками в цьому році виповнилося 65 років. Відправитися в казкове Квіткове місто та пережити неймовірні пригоди забавних фантазерів і витівників 4 грудня було запропоновано й маленьким читачам бібліотеки-філії №2Година веселих витівок «Весела абракадабра» пройшла в атмосфері легкого дитячого гумору. В  поміч гравцям була надана мапа  Квіткового міста з підказками. За кожен пройдений етап "маленькі незнайки" отримували фішку- голубий капелюшок, яку вони повинні були прикріпити  на мапу. На дітлахів чекала низка веселих завдань: повернути предмети героям книги; знайти зірки, використовуючи підзорну трубу; скласти веселого віршика в стилі Незнайки; намалювати карикатуру на улюбленого героя; випити на швидкість газовану воду; надути повітряну кульку до поки вона не лопне та знайти  захований «скарб», в якому були сховані  «чарівна паличка» - мрія Незнайки та такі улюблені всіма дітьми - цукерочки.






Новорічний настрій


Ще зовсім трохи і прийде Новий Рік , і саме час замислитися про святкові прикраси для дому. Чим прикрашати? Які новорічні іграшки будуть оригінальними і безпечними? Відповідь проста – звичайно ті, що виготовлені власноруч, ще й найгарніші в світі. Чому? Тому що зроблені своїми руками. Думаєте, складно? Ні. Потрібен лише відповідний настрій, цікаві ідеї та спільне бажання. Діти дуже люблять свята, а Новий рік в особливості. У коворкінгу «Творчі вибрики» бібліотеки-філії №4 почав працювати святковий workshop «Новорічний настрій», де діти будуть робити новорічні прикраси, вітальні листівки й подарунки. Для них це захоплююча гра, повна очікувань новорічної казки, та чудовий випадок проявити фантазію і відчути себе справжнісіньким майстром. На першому занятті ми робили зимові сніжинки  у техніці витинанка. Юні майстри вчилися правильно складати папір для майбутньої сніжинки, вигадувати узор та  вирізати його за контуром. Виявилося, що секрет сніжинки-витинанки простий - тоненький папір , акуратна робота й гарна фантазія!









Виставка статус-книга «Славний полководець»


Ми завжди шануємо пам'ять тих, хто залишив свій слід в історії нашого славного міста . Кого не спитай, що ти знаєш про Ізмаїл, майже завжди звучить відповідь: "Його брав Суворов!". До дня народження полководця ми познайомили читачів з книгою «Олександр Суворов» С.Т. Григор'єва. Цій книжці виповнилося вже 80 років! Сергій Григор'єв - один з талановитих дитячих письменників, що писав на історичну тематику. У творі, що став класичним, показується формування особи Олександра Суворова, становлення його як полководця, освітлюються перемоги у війнах, розповідається про знаменитий штурм фортеці Ізмаїл та перехід через Альпи. Книга насичена народним фольклором, який так любив Суворов. За відгуками дорослих, які читали цю книгу у дитинстві, дівчаткам книга розповість, з чого складаються хлопчики, а на хлопчиків може вплинути у виборі військової професії. Отже, виставка статус-книга «Славний полководець» продовжує свою работу до кінця листопада.



Цікаві факти про хобі

Якщо у людини є хобі  у неї не виникне бажання шукати сенс життя в пагубних звичках. Такий висновок зробили учасники акції-позитиву, яка пройшла в бібліотеці-філії №2 двадцять восьмого листопада.
Спочатку старшокласники переглянули відео-презентацію про те , як різноманітні хобі допомагають уникнути залежності від куріння , алкоголю, та інших пагубних звичок.
Діти дізналися які захоплення є найпопулярнішими в світі. Це спорт і колекціонування ,охота та рибалка, вирощування кімнатних рослин та кулінарія, фотографія та хореографія, туризм, читання  та навіть магія.
Зацікавили школярів також цікаві факти про хобі людей різних країн.
Наприклад фінська художниця Ліза Хієтанен , жителька невеличкого селища Хаммеєнкіре ,за допомогою гачка та спиць плете фігури людей натуральної величини, яких не відлічиш від живих!
А колекцію семирічної Ханны Уолкер важко стерти. Девчинка володіє незвичною колекцією із 1500 стиральних гумок . Її ціна становить 2000 фунтів стерлінгів. Юна школярка одного разу розповіла своїй тітонці, що хотіла б почати  збирати ластики. Тоді   41-річна Эллісон, незадумуючись, вручила племінниці свою дитячу колекцію. Деякі із 1500 ластиків навіть ще в обгортках.
50-річна Аманда Уоррингтон витратила цілих 17 месяців, збираючи найбільший в світі пазл, який нараховує  24 тисячі фрагментів.
Любителька  ігор-головоломок з Бристоля призналась, що найважче  доводилось кропітливо приклеювати кожну деталь до стіни в її гостинній кімнаті, так як більше в неї не було місця для розміщення майбутньої величезної  картини, розмір якої становив 4 на 4,5 метра (в коробці пазл важив біля 13 кілограмів).
Після того, як учасники акції познайомились із захопленнями відомих кіноакторів та спортсменів, їм випала нагода розповісти про своє хобі, про те чим вони займаються в свій вільний час.
  Слово «хобі» в перекладі з англійської означає «захоплення». Це заняття для душі .Воно допомагає нам цікаво та корисно провести час, іноді відволіктись від якихось проблем, придає життю яскравість та різноманітність, розширює наш світогляд.
  Отже для того щоб уникнути поганих звичок потрібно просто знайти цікаве заняття!
Записатися в кружок або спортивну секцію. Ходити в кінотеатр, відвідувати виставки, малювати, танцювати, читати. І тоді у вас не залишиться вільного часу на них!

     Наприкінці заходу, діти отримали листівки «Ми за здоровий спосіб життя» , познайомились з літературою, яка допоможе в виборі хобі та ділились цукерками під гаслом «Поділись з другом цукеркою а не цигаркою!»



Хвостолапі улюбленці
Вже не одну тисячу років домашні тварини живуть поряд з нами. І як це не дивно, ми знаємо про них набагато менше, ніж про диких тварин. Світ домашніх улюбленців дуже цікавий. Спостерігаючи за «братами меншими», людина не тільки дізнається про них нові подробиці, але й переживає кращі почуття – доброту, турботу, ніжність, відданість, тобто в якійсь мірі  відкриває і себе.
Щорічно 30 листопада в багатьох країнах відзначається Всесвітній день домашніх тварин. Заходи, присвячені цьому дню, вельми різноманітні. В кожній країні вони проходять по-своєму: десь проводяться пікети до захисту тварин від жорстокого ставлення, десь флешмоби в підтримку створення притулків та клінік для тварин, десь виставки котів та собак. А в бібліотеці-філії №2 27 листопада живий куточок «Хвостолапі улюбленці» запросив до себе на гостини постійних читачів–членів гуртка «Товариства знавців природи».

Захід був присвячений усім одомашненим тваринам. Яка тварина була одомашнена першою? В якій країні кішка вважалася священною твариною? Чи змінює на зиму свою шубку кролик? На ці та інші запитання природознавчої медіа-вікторини діти з легкістю відповідали, доповнюючи цікавими фактами. Надала позитивних емоцій учасникам гра «Вірю – не вірю», де діти замість відповідей «Так» чи «Ні» повинні були відповісти «Мяу», «Гав» або «Дзуськи», «Нісенітниця  собача». А конкурси «Впізнай тварину по звуку навпаки», «Догори ногами» та «А чи знаєш ти мій носик?» пройшли з неймовірним ентузіазмом! Виконавши завдання ребусу «Народна мудрість», гуртківці прочитали девіз цього Дня: «Ми відповідаємо за тих, кого приручили».


Чорна сповідь Моєї Вітчизни


В бібліотеці-філії №2  до 87-ої річниці пам'яті жертв Голодомору в Україні  21 листопада відкрито виставку-жалобу «Чорна сповідь Моєї Вітчизни». Вона дає змогу читачам дізнатися більше про штучний голодомор 1932- 1933 років в Україні   -  одну з найбільших трагедій людства, нечуваний за своїми масштабами геноцид українського народу. Ніколи і ніхто в світі не назве точної кількості загиблих у тих страшних жнивах скорботи, та цілком точно, число жертв вимірюється мільйонами. Тільки правда і пам'ять здатна звільнити нас від мороку минулого.

Голодомор: біль і жах українського народу


До Дня пам’яті жертв Голодомору у бібліотеці-філії №4 для читачів була оформлена виставка відкритого журналу "Голодомор: біль і жах українського народу". Користувачі роздивлялися фотографії й документи, які розповідають про тяжкі сторінки нашої історії, слухали пояснення бібліотекаря про значення тих подій для сьогодення. Діти були уважними, бо що таке  голод і якими бувають його наслідки, ім зовсім невідомо зараз. 



Велика ігротека



До Дня ігор у бібліотеці-філії протягом дня тривав бібліотечний Non–stop «Велика ігротека». Наші читачі грали і в інтерактивні ігри на екрані, й в ігри з дитячих журналів, і в настільні ігри, і займалися малюванням, а головне - постійно спілкувалися у русі взєморозуміння й злагоди.





Бульбашкові фантазії


А ви знали, що можна малювати мильними бульбашками? Це сама приголомшлива техніка, яка дуже порадує любителів мильних бульбашок , адже тепер можна не тільки дути бульбашки ,але й робити їх кольоровими і переносити на папір! У бібліотеці-філії №4 у коворкінг-майстерні "Творчі вибрики" ми продовжили творче знайомство «Нетрадиційні технікі малювання». Цього разу це було малювання мильними бульбашками.  Ми робили незвичайни малюнки на папері за допомогою мильної води та акварельних фарб. Приготувати цей кольоровий розчин нескладно, а дути  через соломинку у мильну воду , створюючи якомога більше бульбашок, дуже весело. В результаті у нас вийшли випадкові абстрактні різнокольорові візерунки. Щоб зробити малюнок ще яскравішим, прикладали його до бульбашок на воді різних кольорів. А тепер — увага! Папіру треба просохнути . У що перетворяться «мильні» кульки залежить від творчої уяви наших гуртківців. Це може бути букет мімози або веселий сніговик, а може, ми намалюємо планети сонячної системи... У цій справі головне фантазія!










Казкові силуети



У театрі тіней «Казкові силуети» бібліотеки-філії №4 ми почали роботу над виставою «Домовичок Кузя» за казкою ювілярки цього року Тетяни Александрової. Діти уважно прослухали сценарій, обговорили образи головних персонажів. Казка Тетяни Александрової весела, з характерними  словами, які відрізняють головних героів один від одого. Не дивно, що вона викликала гучний сміх у юних акторів й привернула їх увагу до твору. Але попереду ще виготовлення картонних ляльок й репетиції.






Одного разу в казці
У казках є засоби, які можуть виправити чи відродити будь-яку втрачену душевну пружину. Це слова відомої американської письменниці  та психоаналітикині  Кларіси Пінколи Естес.
  Казка супроводжує людину впродовж усього життя. Для дитини  – це не просто вигадка або фантазія, це особлива реальність світу почуттів. А ще - це стародавній спосіб підтримати людину за допомогою слова.
  18 листопада в бібліотеці-філії №2 для дітей, які зазнають тих чи інших емоційних та поведінкових труднощів проведено казкотерапію  «Одного разу в казці». На прикладі позитивних персонажів, таких як Попелюшка, Білосніжка та Рапунцель, діти вчилися бути добрими, відповідали на різноманітні  питання, виконували добрі справи. Негативні герої – Кощій Безсмертний, Людожер та Зла Чарівниця викликали у них негативну реакцію. Відомо що негативні герої казок завжди залишаються покараними. Тому подолавши усі перепони і негаразди на своєму шляху, діти  стали переможцями.  А це додало їм впевненості у своїх силах, допомогло справитися зі своїми страхами, зняти емоційну напругу та налаштуватися на позитивний лад. Беручи приклад з улюблених героїв, діти зрозуміли, що чинити правильно – це добре.


Вітерець в осінній ліс дощик в кошику приніс

Осінь –  самий сприятливий час для збору врожаю - чудових дарів, данних нам природою.Чого тільки не знайдеш в осінньому лісі! Горіхи на гілочках ліщини, гриби, що ховаються під опалим листям  біля пеньків, жолуді під креслатими дубами, та безліч шишок під соснами. А на деревах червоніють соковиті ягоди горобини та калини.
       Тож , якщо ви зібралися у ліс, вам неодмінно стане в нагоді гарний кошик, щоб принести осінні гостинці додому.
       20 листопада маленькі майстри зібралися в бібліотеці філ.№ 2 на чергове заняття  Hobby clubу "Вітерець в осінній ліс дощик в кошику приніс", щоб навчитися робити чудові осінні кошики.

        Із різнокольорового паперу за допомогою ножиць і клею школярі змайстрували свої  яскраві кошики та прикрасили їх осінніми візерунками - намальованим осіннім листям . Такий кошик, наповнений лісовими горішками та смачними цукерками, стане гарним подаруночком  будь-кому.



Зрозумій мене!



До Міжнародного дня толерантності у бібліотеці-філії №4 ми грали у ситуаційну гру «Зрозумій мене!». У процесі гри читачі дізнавалися про найважливіші риси, притаманні людині толерантній- любов, добро, терпимість. Діти вчилися приймати іншу людину такою, якою вона є, з ії достоїнствами і недоліками. Ми й терлися носами, й складали руки в намасте, й міцно тиснули одне одному руки, й показували язик. Але все це були не пусті витівки. Так читачі відгадували традиції вітання в різних країнах. Також вони намагалися відгадати символи, якими у всіх народів позначають мир, злагоду й сімейний затишок. А наприкінці узнали від бібліотекаря, що слово "толерантність" походить від імені французького міністра іноземних справ Талейрана, який в світовій історії став прикладом вміння враховувати настрій оточуючих людей, зберігаючи при цьому свої власні принципи.




Нетрадиційні техніки малювання

Вважаєте, що художні шедеври можна створювати тільки за допомогою олівців та фарб? Сучасне мистецтво часом дуже незвичайне. Сьогодні просто неможливо не дивуватися, почувши про людей, які малюють і кавою, і касетною стрічкою або навіть баскетбольним м'ячем. Художники постійно розробляють нові техніки, експериментують. В бібліотеці-філії №4 у коворкінг-майстерні "Творчі вибрики" пройшло творче знайомство «Нетрадиційні техніки малювання». Гуртківці передивилися роботи десяти сучасних художників, які доводять, що будь-який матеріал під талановитим пензлем перетворюється в шедевр, а іноді навіть і пензлі не потрібні – в хід йдуть самі непередбачувані інструменти. Одні роботи вразили реалістичністю, інші – майстерністю , а деякі були створені настільки дивним чином, що надихнули й нас . Ми вибрали нетрадиційну техніку — монотипію. Спочатку ми наносили на осінній листочок фарбу, потім робили його відтиск на аркуш паперу. На основі такого відтиску ми створили осінній пейзаж. Так можна цікаво й творчо провести вільний час, і гарний настрій гарантовано!








Завітайте в Книжчин дім



На екскурсію "Завітайте в Книжчин дім" до бібліотеки-філії №4 прийшли  малята з дитячого садочку "Берізка". Вони були вражені тим, скільки книг стоїть на бібліотечних полицях. Діти роздивилися все, що є на абонементі, а бібліотекар розповів діточкам, для чого ці  книжечки живуть у бібліотеці і як вони чекають на своїх маленьких читачів. А в читальному залі іх зустріла літературна гра "Казка в гості завітала". Малята відгадували загадки за українськими народними казками, на великих ілюстраціях на екрані шукали зайвих героїв й розташовували їх у певному порядку. А герої казки "Котик, Півник та Лиса" прийшли до гостей бібліотеки у лялькових образах. Діти заворожено спостерігали за лисиччиними хитрощами й півниковою наївністю й дуже зраділи, коли головним героям вдалося-таки наказати шахрайку Лисичку. Задоволені й радісні дітки ще раз помандрували залами, щоб розглянути багато дивних речей, які є в нашій бібліотеці.











Про що співають мушлі?
   

Чорне  море – одне з найбільших морів Євразії. Це величезна заповнена водою «чаша», місткість якої близько 547 тис.км3   Щоб заповнити її водами Дунаю, знадобилося б     понад   2 тисячі років. Це просто неймовірно який скарб ми маємо!
  Для одних – це тепла морська вода, в якій так приємно купатися влітку, для інших – риба, молюски, водорості, ще для когось - скарби  затонулих кораблів.
     Іхтіофауна Чорного моря налічує майже 160 видів риб. Скумбрія, кефаль, бички,  хамса, луфар, лосось, ставрида, барабулька, камбала…Які різноманітні дарунки дає нам море! Але  чому ж люди не завжди цінують це? Якщо вони недбало ставляться до моря, то не поважають ані землю, ані країну, ані себе.
      На щастя знайшлися небайдужі, які  вирішили допомогти нашому рідному Чорному морю. 31 жовтня 1996 року  керівниками  ряду країн, таких як Туреччина, Болгарія, Румунія, Росія та Україна, була підписана Конвенція про захист Чорного моря від забруднень. Вся міжнародна спільнота об’єдналася заради вирішення цієї проблеми.
      З того часу  31 жовтня проголошено Днем Чорного моря.    
    Бібліотека –філія №2 також долучилася до збереження морської екосистеми. На абонементі відділу обслуговування 5-9 класів відкрито нову книжкову виставку  «Про що співають мушлі?», один із розділів якої присвячений  саме Чорному морю.
   Література, представлена на ній, знайомить читача з дивовижним та таємничим життям моря та його мешканців. А також дає відповіді на численні питання, які задає нам море : чому воно іноді світиться?; чи є очі у морської зірки?; кого боїться морський їжак?; чи можна приручити морську собачку? , тощо.
    Отже вчимося бачити красу навколо себе, примножуємо багатства природи, та вчимося розумно користуватися ними!



Екскурсія-огляд «Знай свою бібліотеку!»


Добре, коли книга приходить в життя дитини змалечку. Добре, коли дитина продовжує зустрічатись з книгою у бібліотеці. Сьогодні на зустріч з книгою та бібліотекою-філією №5 ЦБС для дітей прийшли малятка-першокласники. Екскурсія-огляд «Знай свою бібліотеку!» розпочалася з історії літературної героїні Лоренца Паулі і Катрін Шерер з книги «Лисичка йде до бібліотеки», яка потрапила до звичайного місця - бібліотеки. А далі заохочені  книжковою пригодою хлопчики й дівчатка  дізнавались все про абонемент та читальний зал, правила користування бібліотекою та ставлення до книжок, також  гралися у казк'ютерну гру «Чарівний віночок», присвячену найпопулярнішим дитячім казочкам. 





Толерантність - гармонія у різноманітності


Важливо  вчити і навчити дитину з самого дитинства не засуджувати інших, не боятися «особливих» дітей, з повагою ставитися до людей інших національностей та рас, вміти співчувати, тобто бути толерантними. Бібліотека-філія №5 ЦБС для дітей запросила своїх читачів до  параду тізербуків "Толерантність - гармонія у різноманітності", присвяченого Міжнародному дню толерантності. Поговорити  з дітьми про толерантність допомогли  добрі книги, в яких закладені ці важливі ідеї, а саме «Карлик Ніс» Вільгельма Гауфа, «Сонце в озері твоєму» Олени Осмоловської,  «Хто проти суперкрутих» Аудгільд Сульдберг, «Поліанна» Елеанор Портер тощо, та до цих книг низка тізербуків (нова бібліотечна форма просування книги до читача), що створили власними силами бібліотекари комунальної установи Ізмаїльської міської ради «ЦБС для дітей».





Пригоди, казки, детективи!



Коли працівники бібліотеки-філії №5 ЦБС для дітей побачили ці свіжі книжки, ці палітурки, цю дуже якісну поліграфію і ці за змістом дуже цікаві дитячі видання, то зрозуміли, що саме вони приваблять око дитини і надихнуть на читання! Тому швиденько запросили своїх книгодрузяк на книжкову ударну хвилю «Пригоди, казки, детективи!» і з радістю представили книги з ціма самими пригодами, казками та детективами, а саме «Про краснолюдків та сирітку Марисю» Марії Конопницької, «Обережно!» Гжегожа Касдепке, «міські пригоди лісової шишки» Тетяни Горицвіт, «Діти з Бешкетної вулиці» Астрід Ліндгрен та «Антарктична експедиція Шеклтона» Вільяма Грілла.




Книжкові увертюри «Нові книги! Та які!»



Сучасні діти здебільшого ставляться до навчання, як до процесу потрібного, але не захопливого. Можливо, це проблема подання інформації у шкільних  підручниках, в яких навіть найцікавіша інформація стає нудною та "сухою". Не знаємо. Але бібліотека-філія №5 ЦБС для дітей в ході книжкових увертюр «Нові книги! Та які!» в рамках дня інформації «Голоси новеньких книжок» - 2019 звернула увагу своїх читачів на кілька науково-популярних і не тільки видань, які допоможуть дітям отримувати задоволення від навчання. Так, ними  стали «Лінія часу» Петера Гюса , хронологія людства для великих і маленьких у приголомшливих малюнках автора, «Атлас динозаврів» Сузанни Девидсон з найновішими відомостями про спосіб життя і звички древніх рептилій, з рідкісними знахідками і відкриттями палеонтологів, «#щотакематематика» Кузька Кузякіна з веселим поглядом на того самого звіра, що є математикою, «Письмонавтика» Тані Стус як альтернатива підручнику з літератури та мови по розвитку «креативного письма» та літературної творчості, та світовий дитячий бестселер «Двері у міжчасся» Улісса  Мура.





Виставка-фреш «Книжечка новенька – дітям до серденька!»



Останнім  часом бібліотека-філія №5 ЦБС для дітей постійно отримує  книги за кошти місцевого бюджету  та за програмою “Українська книга”, а бібліотекарів нашої маленької бібліотеки найбільше тішить, коли її читачі з захопленням та цікавістю знайомляться з новими дитячими книгами. Різноманітні за темами та жанрами видання були представлені дітям різного віку  на виставці-фреш «Книжечка новенька – дітям до серденька!», тож кожен читач зможе  підібрати для себе цікаве і корисне.






Бібліо-пеленг «На частоті нової книжки»


Бібліотека-філія №5 ЦБС для дітей цікавиться виданням світових дитячих бестселерів в Україні і радіє, коли вони з’являються у її книжковому фонді. Цього разу дуже популярні британські та  американські книжки, що стали українськими, тобто  перекладеними з мови оригіналу, оселилися на її полицях і відразу потрапили до кола уваги і бібліотекарів, і читачів. За допомогою бібліо-пеленгу «На частоті нової книжки» хлопцям та дівчатам були представлені книги Террі Пратчетта "Колір Магії" та «Химерне сяйво», Ніла Геймана «Книга кладовища», Артура Бенджаміна «Магія математики», Роба Іставея «Як запам'ятовувати (майже) все і завжди. Приголомшливі лайфхаки для прокачки вашої пам’яті». Також надано можливість читачам ознайомитись із зразками буктьюбу (народна форма просування книги самими читачами на ютюбі) на запропоновані книжки.





Флотентійське арома-саше

На засіданні у коворкінг-майстерні "Творчі вибрики" бібліотеки-філії №4 гуртківці продовжили робити ароматні прикраси. Дуже хочеться поділитися з вами цією ароматною красою! Бо самі милуємося та отримуємо задоволення від того, що вийшло. Зустрічайте, флорентійське саше з ароматом кави! Для чого взагалі ця пахуча декорація? По-перше, вона повністю натуральна. По-друге, правильно підібрані арома-масла здатні впливати на ваш настрій пробуджувати уяву, надихати чи просто викликати асоціації. По-третє, ними можна декорувати інтер'єр. Запах цитрусу, кави чи кориці - і гарний, продуктивний день гарантовано! Який ваш улюблений аромат? Лаванда? Троянда? Мандарин? Чи може різдвяна хвоя? Флотентійське арома-саше - не лише красиво доповнить інтер'єр, а й збереже ваш улюблений аромат і завжди піднімить настрій.









Детективна Бібліотечна Агенція



"Як парость виноградної лози, плекайте мову... Не бійтесь заглядати у словник: Це пишний яр, а не сумне провалля..." - такі поради у вірші "Мова" давав український поет Максим Рильський. Напередодні Дня української писемності та мови керуючись цими порадами, у бібліотеці-філії №4 читачі вчилися вивчати українську мову й користуватися словниками, довідниками та енциклопедіями. В цей день для них працювала «Детективна Бібліотечна Агенція, або ДБА». Наспрвді ж ДБА  - це Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки, і що саме він - головна дійова особа нашої зустрічі,діти  й не підозрювали. Для них це був  бібліотечний урок, але проходив він не за партами, а у цікавій  формі квесту. Читачі шукали схований предмет. Щоб шукати було веселіше за допомогою мовно-математичної криптограми читачі знайшли назви своїм командам - "Словник" та "Довідник". Командири  Макс й Каміла отримали перші завдання й спрямували свої команди на пошук. За допомогою малюнків-підказок вони шукали в бібліотеці локації схованих завдань, а їх вирішення знаходили в енциклопедіях, довідниках  і словниках. Таким чином, читачі узнали, як користуватися довідниковими виданнями. Виявилося, що з деякими з них працювати легше, бо вони містять предметні та іменні покажчики, що в словниках слова треба шукати, користуючись алфавітом, а в деяких виданнях пошук здійснюється лише за змістом. Для читачів це був цікавий досвід. Команда "Словники" на чолі з Максом набагато швидше зібрала до купи назву схованого предмету, получила ключ й відкрила скриню, в якій виявилася печатка, без якої жоден документ не діє. Звісно, за такі успіхи команда получила гарний приз. Це була книга Артура Конан-Дойля, в якій Шерлок Холмс навчить наших читачів ще деякім способам пошуку інформації.









Поетичний віночок «Дзвенить струмочком рідна мова»


До Дня української писемності та мови у бібліотеці-філії №4 читачі плели поетичний віночок «Дзвенить струмочком рідна мова» із віршів ювілярів цього року Дмитра Павличко та Миколи Сингаївського.

Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу — скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє. Мова, як живий організм,  розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти цей нетлінний скарб. Читаючи вірші майстрів слова, діти знайомилися з милозвучністю й гармонійностю української мови, з її щедрою барвистою лексикою, яка саме через поезію спадає до самого серця.







Скарби Чорного моря


До Дня Чорного моря у бібліотеці-філії №4 читачі грали у поле чудес "Скарби Чорного моря". Все було, як насправді - й барабан, що крутився, й трійки гравців, що боролися за місце у фіналі, й гра з глядачами, в якій діти унавали багато цікавинок з життя нашого  улюбленого моря. Наприклад, чому море носить таку назву, яка рибка Чорного моря вважається самою маленькою, а яка самою великою, а які тварини й зовсім не мешкають у ньому. У кожному турі гри юні краєзнавці завзято боролися за кожну букву загаданного слова. Переможцем у запеклій боротьбі  виявилася Міхова Даша, яка й отримала головний приз - книгу. Діти були в захваті від гри, а бібліотекарі - від того, що читачі узнали для себе багато нового й цікавого про море, яке дарує їм кожного року своє тепло й життєві сили.







Герб, овіяний славою


Хоч наше місто й невелике, але воно має велику історію. Цю історію відображає герб Ізмаїла. Виявляється, що навіть саму довгу історію можна викласти за допомогою емблем. Цим займається спеціальна історична дисципліна - геральдика. У бібліотеці- філії №4 читачам була представлена герольд-візитка рідного міста «Герб, овіяний славою». Юні краєзнавці знайомилися з гербами Ізмаїла різних історичних епох. Спочатку за допомогою фліп-тесту читачі по частинам склали наш сучасний герб. Згодом вони  познайомилися зі старовинними гебами Ізмаїлу. У їх порівнянні краєзнавці зрозуміли, якими є головні принципи  побудови гербів.  Також діти зрозуміли, що й історію своєї сім'ї можна показати за допомогою особистого герба, що дуже зацікавило наших читачів.





«Творчі вибрики»

У бібліотеці-філії №4 на засіданні коворкінгу «Творчі вибрики» ми продовжили тему саше.  Саше в перекладі з декількох мов  означає "мішечок". Таким мішечком можна прикрасити домівку та сповнити простір приємними ароматами, захистити одежу та помешкання від комах-шкідників, навіть покращити сон!  Ми прикрашали торбинки, використовуючи техніку декупажу. На шматочок тканини приклеїли верхній шар серветки з малюнком квітки. Для цього скористалися лаком для декупажу. За допомогою м’якого пензлика розгладили серветку, починаючи із середини таким чином, щоб не залишалося пухирців з повітрям. Наші торбинки мали висохнути, а тим часом  гуртківці дали волю своїй фантазії й зробили ще саше із воску.  Просохлі торбинки ми наповнили  пелюстками троянд та м’яти і міцно зав’язали шнурком.У нас вийшли ароматні саше. Діти задоволені, що навчилися прикрашати й захищати свій дім ароматами.







Мандрівка до Країни Довкілля


Навколишнє середовище таке багатогранне та дивовижне, що досліджувати його цікаво людям будь-якого віку.  Особливо дітям!

 30 жовтня бібліотека-філія №2 запросила своїх знавців природи у мандрівку до Країни Довкілля «Я у світі не один, що я знаю про тварин». Допитливі читачі за бажанням опинялись серед тварин випаленої сонцем африканської савани та серед мешканців безкрайніх і безмовних просторів Арктики і Антарктики,  занурювались у глибини Світового океану. Юні ерудити проявили неабиякі знання світу тварин і розкрили унікальні можливості комах, риб, птахів та ссавців. Гра складалася з трьох раундів, де кожне питання мало свою вартість. Були й незвичні питання: «Питання-аукціон» та «Кіт у мішку». У «Питанні-аукціоні» кожна з команд мала змогу зробити ставку (поставити деяку суму). Та команда, яка ставила більше і відповідала на запитання. Якщо команда не була впевнена в своїх знаннях, то казала «пас».  Питання «Кіт у мішку» випадало несподівано та не співпадало з обраною темою. Діти на дотик розпізнавали у мішку відповідь на  запитання. Найемоційніше гравці відреагували,  коли дістали дощового черв’яка (одну з найкорисніших тварин світу) з торбинки. 





Хелловін з «Розумашками»



У бібліотеці-філії №4 на годині журналу «Хелловін з «Розумашками» читачі знайомилися з традиціями цього свята. Український дитячий журнал "Розумашки" цій темі присвятив цілий випуск. Так, діти дізналися, чому гарбуз є одним з символів Хелловіну, а ще й з його родичами познайомилися, послухали страшні історії, узнали,чому у людей від страху волосся на шкірі підіймається, пройшли тест на сміливість, здивувалися безневинності кажанів, які теж вважаються тваринами-символами Хелловіну. А сторінки з саморобками навчили читачів, як зробити власноруч з паперу запрошення на страшенно-веселу вечірку й привида, який рухається.








«Знання сьогодні – капітал взавтра!»


Економіка чимось нагадує метеорологію: усі закони ніби зрозумілі, а передбачити зміну погоди можна лише в загальних рисах. Але чим більше ви орієнтуєтеся в цих рисах, тим багатшими, успішнішими та незалежнішими будете. Так стверджують сучасні економісти, а бібліотека-філія №5 ЦБС для дітей розуміє, що діти  не завжди зацікавлені в усвідомленні такої “дорослої” теми як економіка, і тому намагалася зацікавити та доступно пояснити складні економічні взаємодії своїм читачам  на літературно-пізнавальній конкуренції «Знання сьогодні – капітал взавтра!»

Команди дилерів  та маклерів змагалися у різних конкурсах, а саме «Казково-фінансові питання», «Економічний фольклор», «Бухгалтер», «Бюро зайнятості», «Економічна естафета», «Доміномані».  В перервах між конкурсами передивлялись корисне відео з невеличкої добірки веб-проекту «Нова Українська Школа»,  створеного ГО "Смарт Освіта" у партнерстві з Міністерством освіти і науки України для комунікації реформи "Нова Українська Школа".




Аромати літа


У бібліотеці-філії №4 на засіданні коворкінгу "Творчі вибрики" у Світлиці доброго настрою пройшов майстер-клас «Аромати літа». Юні майстри робили пам'ятки про літо у техниці «флорентійське саше». Процес виготовлення їх дуже простий. Ми розтопили віск до рідкого стану, додали єфірні олії, перемішали, залили у форми та прикрасили сухоцвітами. Завдяки розмаїттю силіконових і пластикових форм, саше може придбати будь-які види. А який декор придумати - це вже залежало від дитячої фантазії.







Казкові силуети


У бібліотеці-філії №4 пройшла чергова репетиція театру тіней "Казкові силуети". Цього разу ми грали казку «Заєць та Їжак» Івана Франка до 120-річчя виходу його збірки «Коли ще звірі говорили. Казки для дітей». Юні актори вже були знайомі з казкою. Ми лише розподілили, хто яку роль буде грати. Репетиція пройшла жваво й весело. Діти чудово вживалися у ролі героїв. Вони вже розуміють, як керувати картонною лялькою. Свої слова вони вимовляли українською мовою саме так, як написав Франко. До того ж вони познайомилися з кількома новими для себе словами - "мугикати", "борозна", "поплентався", "наввипередки" та з фразеологізмом "Про мене й Семене", що виражає згоду  з чиєю-небудь думкою чи з пропозицією.









У книжки на гостинах

        23 жовтня маленькі читачі-першокласники завітали до бібліотеки-філії №2 на бібліознайомство «У книжки на гостинах». Тут на них чекала низка захопливих повчально-розважальних заходів.
         Книга - це перша річ, яку діти бачать, коли потрапляють до бібліотеки. Відкриваючи книжку і починаючи читати, малеча потрапляє в чарівний світ казки. Хлопчики та дівчатка під час казк`ютерної гри  «Чарівний віночок» відчули себе справжніми знавцями українських казок. У Маленької Казкарки лісові тіні викрали всі кольори на стрічечках та квіти з її чарівного віночку. А без них Казкарка не вигадає  жодної нової казки.  Та, на щастя, цьому можна зарадити! Потрібно лишень зібрати вісім квіточок та повернути їх у віночок. З цим завданням вдало справилась наша малеча!
А за лаштунками-кулісами лялькового театру бібліотеки причаїлись герої  улюбленої казки «Кіт, лисиця та півник». Глядачі з задоволенням дивились лялькову виставу, жваво реагували на події, які відбувалися на сцені і разом з песиком та півником провчили руду підступну лисицю.

З піднесеним настроєм, з цікавими книжечками, маленькі читачі пообіцяли бібліотекарям завітати знову .



Містичний майстер-клас "Веселий Хелловін"


Хелловін вже зловісно дихає у спину, тож настав час підготуватися до найстрашнішого свята . 17 жовтня читачі бібліотеки-філії №2  веселою ватагою  завітали до бібліотеки на містичний майстер-клас "Веселий Хелловін". В Україні Хелловін з кожним роком стає все більш популярним.  Це перш за все гарна можливість весело провести час разом з друзями. Можна подуріти, вдягнути маскарадні костюми і утнути щось зовсім несерйозне.
Ще задовго до 31 жовтня всюди можна побачити "страшнючі" гарбузи," жахливі, лялькові кажани та інші атрибути свята . Головний символ свята  - "Ліхтар Джека", який за легендою відлякує з дому злих духів. Якщо ви не встигли придбати справжнього гарбуза - не біда.  Цей яскравий атрибут Хелловіна можна змайструвати із звичайнісінької бумаги власноруч.  Аплікації у формі кажанів - креативне рішення для святкового оздоблення кімнати. Вирізати "літаючих вампірів" легко за складеним шаблоном з чорного паперу.      Якщо ж  ви плануєте відвідати святкову вечірку, то вам не обійтися без маскарадного костюма. А такі дрібнички, як маска та пазурі, нехай навіть і паперові, вдало доповнять ваш костюм. Зробити їх легко - потрібно трохи часу і терпіння, а також нехитрий набір матеріалів.
     Ось так весело та креативно пройшов наш містичний майстер-клас!!!




Про козаків читаємо — сміливими зростаємо

День захисника України і День українського козацтва – молоде і важливе свято, свято всіх небайдужих до історії та сьогодення рідного народу. Бібліотека-філія №5 ЦБС для дітей разом з читачами приєдналися до  нашого українського свята і згадали славні часи в’язкою книжок та віршів  «Про козаків читаємо — сміливими зростаємо». Знайомство  з сучасними історико-пригодницькими творами «Отаман Гамалія» Т. Заманової, «Загадкові світи старої обсерваторії» О.Ільченка, «Таємниця козацької шаблі» З.Мензатюк, «Джури і характерники», «Джури і Кудлатик» В.Рутківського тощо перемежалося з різноманітними козацькими конкурсами, а саме "Козацькі побрехеньки, або Відрізни фейк", "Козацький тлумач", "Козацький навігатор", "Козацька вікторина", "Джура чи отаман", "Козацький пазл", "Козацька кухня", "Козак скаже, як зав’яже" та інші. Після того діти подивились вже знамениті "Як козаки..." та ознайомились з пізнавальними та художніми книжками про історичне буття українського козацтва. 







Ігри патріотів



До Дня захисника України та Дня українського козацтва у бібліотеці-філії №4 пройшли ігри патріотів «Захисник України – гордість країни». Ученики 8 класу проходили бібліотечні іспити на звання козака. Іспити трохи відрізнялися від справжніх, які проходили джури на Січі, але теж були захоплюючими й складними. Насамперед читачі узнали або згадали деякі факти про Запорізьку Січ, її ватажків та головні цінності козаків. Першим змаганням у козаків завжди було «Лава на лаву», де два куреня сходилися  в бою на полі. Тут проявлялася підготовка кожного й командні якості, де один одному допомагав протриматися в бою. Наші курені «Козак» й «Гетьман» якраз й проходили бій, але він був інтелектуальний, коли треба було швидко відповідати на питання про життя козаків. Іншим іспитом було з’ясувати у мистецтві армреслінгу,  чий курінь має найсильнішого козака. Тут навіть дівчата виявили бажання доказати свою силу. Іспит «Наймудріший козак» проявив у читачів знання прислів’їв та приказок про козаків. А який курінь найсильніший, ми з’ясували у перетягуванні канату. Щоб узнати, де найспритніші козаки, які можуть викрутитися зі складного становища, курені змагалися у перегонах в мішках.  Іспит кашоварів , де треба було наосліп відокремити часник, горох, квасолю та кукурудзу, був веселим й хвилюючим. Кожен курінь галасно вболював за свого хлопця, бо розумів, що з поганим  кашоваром можна залишитися голодним. Але так з нашими гостями не сталося – наприкінці перегонів вони поласували смачним козацьким салом, пампушками й гаряченькими варениками. Переможцями у змаганнях виявилися обидва куреня. Можна з упевненістю сказати, що бібліоіпосвяту у козаки наші читачі пройшли достойно.




















Творчі вибрики
«Витоки творчих здібностей і дарувань дітей –на кінчиках їх пальців. Від пальців, образно кажучи, йдуть ніби тоненькі струмочки, які живлять джерело творчої думки. Чим більше впевненості та образотворчості в рухах дитячої руки, тим тонше взаємодія із знаряддям праці, чим більше майстерності в дитячій руці, тим розумніша дитина»           
                                                                     В. Сухомлинський


На засіданні майстерні оригамі «Конструктор своїми руками»у коворкінгу "Творчі вибрики" бібліотеки-філії №4 гуртківці познайомились  з модульним оригамі. Це техніка складання модулів з паперу в 3D конструкції. Кожен окремий аркуш складається в модуль за правилами класичного оригамі, а потім модулі з’єднуються шляхом вкладання їх один в інший. Такі вироби, створені своїми руками, здатні подарувати  чарівну казку, радість не тільки самій дитині, але й всім оточуючим. Саме таку казку подарувала нам наша талановита читачка Яшна Анастасія, учениця 8-В класу школи № 10 у вигляді творчої виставки  «Квітучи барви таланту».







Ми правнуки славетних козаків

14 жовтня в Україні відзначають три важливих свята - свято Покрови, День захисника України і День українського козацтва.
     Козак в Україні став синонімом лицарської доблесті й благородства. 10 жовтня,  напередодні цього свята, в бібліотеці- філії №2 пройшов патріотичний двобій «Ми правнуки славетних козаків»де наші читачі мали змогу проявити свої здібності, щоб претендувати на високе звання «козак».
       Змагання проходило між двома куренями «Козацька шабля» і «Козацька булава».  В конкурсі «Силачі» козачата мірялися силою та обирали своїх отаманів. Перевтілитися в справжніх українських лицарів допоміг конкурс «Вуса – окраса козака». А повний образ козака учасники створили на повітряних кульках. Справжню козацьку хватку діти продемонстрували в грі «Горіхова долоня», де вони за один раз повинні були зібрати у праву долоню якомога більше горіхів. А  в конкурсі «Що сховано в козацькій торбинці?» маленькі козачата показали свої знання з історії козацтва. З великим азартом пройшли наступні рухливі ігри: «Козацькі кухарі», «Швидкі вершники», «Лопни кульку булавою» та «Хто кого?».

       Насправді – небагато в нас таких важливих дат, як день тих, чия професія – Батьківщину захищати. Це свято – насамперед вияв любові до тих, хто захищав нашу Батьківщину, відстоював свободу і незалежність в ім’я майбутнього.






Український пейзаж


До Дня художника України в бібліотеці-філії №4 пройшла презентація виставки-вернісажу «Український пейзаж» до ювілеїв українських художників  Івана Труша, Георгія Чернявського , Миколи Мурашка та Сергія Васильківського. Діти знайомилися з пейзажом як з жанром образотворчого мистецтва. Ми шукали різницю між пейзажом, портретом та натюрмортом. Також юні мистецтвознавці вибирали з вернісажу найгарніший на їх погляд твір й пояснювали, чому він їм сподобався.










Книжкове знайомство «Фентезі по-українські»

Цілий казковий світ з'явився на дитячих книжкових полицях за останні сорок п'ять років завдяки творчості українського дитячого письменника та відомого експерта з інформаційної політики та комунікаційних технологій Георгія Георгійовича Почепцова. Щоб читачі змогли познайомитись та потоваришувати з героями творів цьогорічного ювіляра, бібліотека-філія № 5 ЦБС для дітей  організувала книжкове знайомство «Фентезі по-українські»
До уваги дітей були представлені книги «Двері в чарівну країну", "Золота куля", "Місто королів", «У пошуках чарівного меча" та "Казки", прочитано фрагмент з казки-фентезі «Місто Фей» та запропоновано літературно-книжкові  розваги за цім твором, де чергувалися завдання книжкові, наприклад, зясувати, скільки розділів у казці - та літературні у вигляді шанс-вікторини.



  Краєзнавчий головоштурм «Дивовижний Ізмаїл: 5 фактів»


Вже 429 років нараховує літопис нашого славного міста Ізмаїл. На сьогодні Ізмаїлом пишаються, в ньому хочуть жити, про нього знають і в Україні, і в інших куточках нашої планети.        Заінтригувати читачів Ізмаїлом намагалася і бібліотека-філія №5 ЦБС для дітей, коли проводила краєзнавчий головоштурм «Дивовижний Ізмаїл: 5 фактів» до Дня народження рідного міста.      Перед гравцями було представлено табло з 5-ма пронумерованими кружечками, за якими приховано 5 завдань та цікава інформація про наше місто. За бажанням обирався кружечок з номером та відповідним  завданням: за допомогою азимута (кута) хлопці й дівчата вгадували букви та вписували їх до шифрограми, щоб прочитати слово, пов'язане з історією Ізмаїла. В нагороду читачі отримували цікаву інформацію: історії імені міста, гербів з фліп-тестом, пам’ятника із справжнім бойовим кораблем, унікальної турецької мечеті та майбутнього ветланд-парку «Леб'яже озеро». А наостанок «здійснили» повітряну прогулянку над дійсно красивим рідним містом.





Квест "Таємниці безлюдного острова"

Вони з’явилися ще в давнину, відтоді, як люди почали перевозити морем цінні вантажі. На щоглах їхніх кораблів розвівався чорний прапор, який навіював жах на усіх, кому доводилося побачити його на своєму горизонті. Пірати захоплювали та розгромлювали кораблі, грабували торговельні судна, а потім ховали своє золото та коштовності.
 25 вересня «пірати» бібліотеки-філії №2 в квесті «Таємниці безлюдного острова» намагалися відшукати свій скарб. Для цього їм знадобились неабияка кмітливість, наполегливість, увага та жага до перемоги. Щоб потрапити на «Безлюдний острів», де і таївся скарб, дітям потрібно було відшукати частини піратського корабля. За допомогою гри «Зламуємо шифри: криптографія за 60 секунд» (ідея придбана на ярмарку інновацій 2019 р.) учасники квесту поетапно знаходили капітанську рубку, палубу, камбуз та трюм. В капітанській рубці їм потрібно було виконати логічні завдання, щоб виявити кількість та назву коштовностей, які згодом поміняли на гаки відомого піратського капітана. Потім цими знаряддями вони відкопували різні скарби. Нарешті, бажана пляшка з зображенням частини корабля знайдена! На палубі, на самій щоглі затаїлося наступне завдання, з яким учасники також успішно справились. На камбузі завжди можна чимось поласувати та вгамувати спрагу. А  на дні склянки на них чекала чергова підказка, яка і допомогла відшукати ключ та наступне зображення частини корабля. Наші юні пірати, як і справжні, невипадково під час квесту були в чорних пов’язках. Щоб миттєво зорієнтуватися в темному трюмі потрібно було тільки зсунути її та знайти наступне зображення. Врешті решт корабель зібрано! На учасників квесту чекав «Безлюдний острів». За підказками (чорними мітками) діти наблизились до довгоочікуваної мети та відкопали скриню з солодкими «коштовностями». Ура! Квест пройдено! Настрій бездоганний!











Екологічний медіа-фарватер «Після шторму Чорне море тихе, лагідне, прозоре…»

 Чорне море відомо здавен. У стародавні часи його звали Понтом Евксинським, або Гостинним морем. Воно завжди було лагідним до своїх гостей – мореплавців, торговців, рибалок; щедро обдаровувало всіх своїми багатствами.
  Спливав час, море змінювалося, змінювалася його флора та фауна, але й досі рослинний і тваринний світ Чорного моря вражає своїм розмаїттям. На жаль, кількісний та видовий склад мешканців моря постійно зменшується через нерозумну господарську діяльність людини та погіршення екологічної ситуації. У море бездумно скидаються сотні тон мінеральних добрив, пестицидів та нафтопродуктів. Концентрація отруйних речовин у воді призводить до вимирання багатьох жителів моря. У Чорному морі майже не залишилось риб-хижаків, значно поменшало дельфінів.
  Збереженню природи Причорномор’я та самого  Чорного моря був присвячений екологічний медіа-фарватер «Після шторму Чорне море тихе, лагідне, прозоре…» проведений 02.10.19р. в бібліотеці - філ.№2.
Школярі швидко  зрозуміли правила, тому що останні  дуже схожі з правилами знайомої кожному гри «Морский бій».
 Учасники  гри по черзі «вели вогонь» по кораблях противника. Усього флот налічував   14 кораблів.
  Щоб здійснити "постріл" - гравець називає координату якої-небудь клітинки, наприклад: «А1», «В6» і т. д..
Якщо клітина   зайнята кораблем або його частиною, учасник гри повинен відповісти на питання  ведучого  про море та його мешканців. Якщо ж  клітина пуста,  тобто стрілок не влучив у корабель, то в бій вступає наступний гравець.
Якщо він потрапив у бомбу - повинен виконати завдання, наприклад виразно прочитати з книжки вірш про море або зібрати з пазлів  картинку морського дна.
Гра продовжується до повної перемоги, тобто, поки не будуть потоплені усі кораблі.
Якщо  ви  вважаєте , що морський бій — гра, яка залежить виключно  від удачі й везіння, то ви помиляєтесь. Для того щоб одержати перемогу в цій  грі учасникам потрібно було не тільки знайти і «затопити» ворожий флот, а й правильно відповісти на запитання про море:
яких тварин ми можемо назвати символами Чорного моря?;
чи водяться у Чорному морі восьминоги?;
які мешканці Чорного  моря вміють водити очима в різні сторони як хамелеон? ;
чи небезпечні  морські змії для людини?;
де зимують чайки?;
чому в серпні море іноді світиться ?;
з чим пов’язано збільшення медуз у Чорному морі?;
як називається місце де Дунай впадає у Чорне море?;
чи вміє морська зірка переміщуватися по суші?
Діти відкрили для себе, що Чорне море ніколи не буває Чорним. Воно буває різним: блакитним, смарагдовим, синім. Увечері, коли сідає сонце, - воно червоне, немов застерігає усіх нас: «Стоп! Зупиніться! Не забруднюйте! Рятуйте!» Урятувати Чорне море в наших силах. І це залежить тільки від нас.


«За колючим дротом пам'яті»

11 квітня - пам'ятна дата, бо саме цього дня 1945 року в'язні табору Бухенвальд підняли проти гітлерівців повстання і отримали бажану свободу. Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів, в яких перебувало 18 мільйонів осіб. 
До Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських концтаборів у бібліотеці-філії № 2 відкрито меморіальну полицю «За колючим дротом пам'яті». Книги, представлені на ній, допоможуть читачам більше дізнатися про людей, які пройшли через усі кола пекла за колючим дротом. Це справжні уроки мужності для молодого покоління.





Штрихи до портрету космонавта

«Перший у космосі»

Здається, до 12 квітня 1961 року не було такої події, яка б так об'єднала людей різних країн. У Всесвітній день авіації та космонавтики в бібліотеку-філію №4 запросили шестикласників, для яких підготували штрихи до портрету космонавта «Перший у космосі». Дітям розповіли цікаві факти про перший крок людини у космос, здійснений Юрієм Олексійовичем Гагаріним, про ті 108 хвилин, що назавжди змінили історію.

А свої знання про космос учні прекрасно проявили у медіа-грі «Космічний батл». Дві команди «Земля» й «Сатурн» змагалися, хто більше зловить «астероїдів». За кожним «астероїдом» ховалося питання, на яке були чотири варіанти відповідей. Гра викликала бурю емоцій, суперечок й переживань, але дала читачам поштовх для того, щоб взяти книжки й дізнатися ще щось нове про Всесвіт. Приємним сюрпризом для дітей стала фотосесія у тантамаресках з зображенням космонавта й дивних прибульців.





Арт-вітрина  «Повітряний змій на твоєму вікні»

Щоб провести свій час весело і з користю, спостерігаючи, як зроблений власними руками повітряний змій злітає в небо, читачі бібліотеки-філії №4 зібралися на коворкінг «Творчі вибрики». На попередньому занятті гуртківці узнали історію виникнення повітряних зміїв, а на арт-вітрині «Повітряний змій на твоєму вікні» пройшли майстер-клас збірки найлегшої моделі змія з паперу й ниток без складного креслення. Отож у кожного гуртківця з’явилася така модель. Тепер можна й змагання влаштувати!

Міні-музей цікавих речей «Китайські таємниці»

До Року Китаю в Україні бібліотека-філія №5   запросила своїх читачів у пізнавальну подорож «Міні-музей цікавих речей» «Китайські таємниці». Почалася подорож розповіддю про країну, діти почули й побачили найцікавіше, потім розпочалася гра. Бібліотекар заховала у скрині п’ять речей, пов’язаних з китайською культурою, відгадати їх можна було за допомогою чотирьох підказок на екрані. Читачі вгадали папір, палички для їжі, порцеляну, парасольку та чай, потім познайомились з літературою, а також відправились у віртуальні подорожі до п’яти музеїв світу, у експозиціях яких широко представлені вгадані предмети, а саме до папiрні музею «Замок Радомисль» (Україна), музею паличок для їжі майстра-колекціонера Лан Сiана в Шанхаї (Китай), музею  порцеляни у Дрезденi (Німеччина), єдиного у світі музею  парасольок у місті Джиньєзе (Італiя), музею чаю та кофе Едварда Брама у Лондоні (Великобританія). 



Вird-шоу «Де взялась весела зграя?»      

   Весна продовжує нагадувати про себе гучним пташиним щебетом за вікном.  Маленьких читачів бібліотеки-філії №2 запросили на bird-шоу «Де взялась весела зграя?».  На них чекало багато цікавинок та розваг.  Діти розділилися на команди «Журавлята» та «Ластів’ята» і за допомогою чарівного кола та кубиків вибирали питання з шістьох категорій – «Юні орнітологи», «Птахи в літературі», «Питання-сюрприз», «Кінозірки», «До-Мі-Кряк», «Пташка на картинці». За кожну правильну відповідь команди отримували пір’ячко. Цього разу переможцем стала  команда «Журавлята», але всім учасникам гри дісталися солодкі подарунки – цукерки «Пташине молоко».

Ігровий квілт, або Нескладні психологічні вправи  

  «Жити в мирі з іншими»

   Навчати дітей важливим суспільним поняттям, таким як толерантність, можливо за допомогою класичних занять. Але інколи варто відірватися від стандартних схем та використати незвичну манеру для подачі серйозного матеріалу. Ігровий квілт, або Нескладні психологічні вправи «Жити в мирі з іншими» - це яскравий приклад інноваційного підходу у навчанні дітей важливим психологічним категоріям, а також чудова нагода поєднати в метафоричній формі вид декоративного мистецтва (квілт або печворк) з психологічним тренінгом. 
      Ігрові клаптики «Я» , «Я та інші», «Спілкування» та «Зрозумій мене» - це не просто клаптики тканини, а втілення важливих психологічних категорій, успішне пізнання яких допомогло дітям скласти цілісну картину про те, як гармонійно жити з собою та іншими особистостями в суспільстві. Виконання цікавих ігрових вправ - «Розкажи про себе», «Я ніколи не ...» , «Чим ми схожі», «Передай емоцію», «Побажання на день» сприяли можливості відкрити нове в собі та своїх однокласниках, підвищити власну самооцінку та створити доброзичливу атмосферу. Склавши психологічну мозаїку з ігрових клаптиків-категорій квілту, читачі відкрили для себе зміст символічної квітки толерантності - яскравої та різнокольорової , утвореної із восьми змістовно насичених пелюсток – «Співпереживання», «Повага до людської гідності», «Милосердя», «Терпимість» та ін. 
      В ході заходу п'ятикласники ознайомились з повчальною притчею «Про довгі ложки» та зрозуміли, що тільки завдяки взаємодії, емпатії та взаємодопомозі люди можуть успішно жити на Землі. А завершився психологічний квілт добрими побажаннями, які діти передавали по колу одне одному, дивлячись в очі. «Зшивання» клаптиків квілту проходило в доброзичливій та теплій атмосфері.



«Українська містика Миколи Гоголя»


1 квітня виповнилося 210 років загадковому і таємничому генію української літератури  Миколі Васильовичу Гоголю. До ювілею письменника у бібліотеці-філії №4 пройшла презентація виставки-знайомства «Українська містика Миколи Гоголя». Гостям представили твори письменника, які є у фондах бібліотеки, зачитали уривки з його повістей, де містика дивно переплітається з реальністю, та згадали свої улюблені гоголівські твори.

Рятувальна гра «Під парасолькою Оле-Лукойє»

Погодні негаразди не завадили молодшим школярам завітати до бібліотеки-філії №4 на казкову рятувальну гру «Під парасолькою Оле-Лукойє», тому що юні читачі обожнюють грати й спілкуватися з книжками. Хлопчикам та дівчаткам потрібно було відгадати загадки про казкових героїв, щоб відновити порожні сторінки книжки знаменитого знавця й колекціонера казок Оле-Лукойє. Виявилося, що для маленьких казколюбчиків така задача була нескладною, веселою та пізнавальною, бо гуртом усе робити легше, тим більше згадувати найкращі казки.



Абетка здоров'я «Поради від Нехворійки»


7 квітня у бібліотеці-філії №4 читачі вивчали абетку здоров'я «Поради від Нехворійки», присвячену Всесвітньому дню здоров'я. Діти дізналися, що складові здоров'я - це здорове харчування, дотримання режиму дня, заняття спортом й гарний настрій. Саме тому кожна з цих складових не залишилась поза увагою лікаря Нехворійка. За його порадами діти виконали  вправи на комплексне зміцнення здоров’я.



Виставка-інсталяція 
«Вільна душа кочового народу»

8 квітня відзначають Міжнародний день ромів, започаткований понад сорок років тому. Він присвячений історії та культурі народу, що представляє найбільшу етнічну меншину в Європі. До цього дня в бібліотеці-філії № 2 відкрито виставку-інсталяцію «Вільна душа кочового народу». Серед багатьох народів, які проживають на території гостинної Бессарабії, роми привертають  до себе особливу увагу  своєю неповторністю. Нащадки переселенців з далекої Індії, так і не прийняли норм іншого життя, а, навпаки, зберегли і завжди пишаються своєю самобутністю. Все в них незвичайне - і південна гаряча зовнішність, і спосіб життя, і світосприйняття; запальні танці і задушевний спів. Література, представлена на виставці, надає читачам чудову можливість краще ознайомитися з унікальною культурою цього волелюбного народу.


«Повітряний змій на твоєму вікні»

Людина завжди прагнула, як птах,  злетіти в небо і досягти незвіданих висот. Саме тому від епохи до епохи, людство, не полишаючи завітну мрію, шукало способу піднятися над землею. І перш, ніж це стало можливим для людини, в повітря, щоб потішити око, злітали вигадливі конструкції. Найгарнішою й доступнішою з них був і залишається й понині повітряний змій.  В бібліотеці-філії №4  у коворкінг-майстерні «Творчі вибрики» на першому занятті серії «Повітряний змій на твоєму вікні» гуртківці  познайомилися з китайською легендою про повітряного змія. Діти дізналися, що кожного року в квітні в китайському місті Вейфань проходить Міжнародний фестиваль повітряних зміїв, в якому беруть участь понад сто тисяч чоловік з більш ніж 60 країн світу. Для всіх зацікавлених читачів також оформлена книжкова виставка-відкриття «Піднебесна країна», яка розповідає багато цікавого про Китай.



Сміх-тайм «Веселий калейдоскоп»

Першоквітневий сміх-тайм «Веселий калейдоскоп» на цілий день наповнив  бібліотеку-філію №4 заразливим дитячим сміхом. Заряд веселощів забезпечили читачам анекдоти, смішні історії, веселі оповідання дитячих письменників. А найголосніший сміх лунав в бібліотеці під час гри «Питання-відповідь». Діти витягували з однієї скриньки веселі питання, а з другої - відповіді й зачитували всім. Деякі варіанти вийшли дуже кумедними.  Не обійшлося  без класичних жартів про «білу спину» й  веселих написів на ній. 



«Правовий BIBLIO BOWLING»

Правове виховання є невід'ємною частиною виховання людини в свідомому громадянському суспільстві. Починати навчання елементарним правовим поняттям у сучасному бурхливому світі  потрібно  з раннього шкільного віку. З цією метою  у бібліотеці-філії № 2 пройшов  «Правовий BIBLIO BOWLING». Ця незвична гра поєднала в собі елементи розваги та правового виховання і допомогла учням отримати базові знання  з правознавства, зрозуміти значущість таких важливих документів як «Декларація прав дитини» та «Конвенція про права дитини» та дізнатись, як закони захищають і охороняють дітей у нашій країні.
 У грі брали участь дві команди  «Розумники» та «Детективи». Учасники від кожної команди по черзі вибивали кеглю. Колір кожної  кеглі відповідав одній із п'яти категорій запитань  («Читали – знаємо», «Юридичний Буквар», «Докази, докази», «Елементарно, Ватсон», «Злочини та злодії»).
Кожна категорія складалася з трьох запитань. Наприклад, в категорії «Читали - знаємо» діти повинні були впізнати літературного героя-злочинця за описом. В категорії «Злочини та злодії» учасникам гри були запропоновані короткі відеопитання з мультфільмів, щоб визначити тип злочину (кіднепінг, крадіжка тощо ). В категорії «Елементарно, Ватсон» школярі шукали 10 відмінностей на портретах відомих літературних злочинців. За кожну правильну відповідь читачі отримували фішку. Команда, яка набрала більшу кількість фішок , і стала переможцем !
Бібліотекарі та учасники гри  «Правовий BIBLIO BOWLING»  щиро вдячні колегам Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки за цікаву та  креативну  ідею.








Як шукали Бабу Ягу у філії №2

Одного разу в дитячій бібліотеці-філії №2 малеча виявила, що в її улюблених книжках всі ілюстрації стали чорно-білими! Це їх дуже засмутило. Раптом перед ними з'явився Бібліогномус. Саме він і розповів читайликам про те, що всі фарби з книг викрала цієї ночі Баба Яга. Бібліогномус запропонував дітям відправитися в казковий світ, відшукати Бабу Ягу і повернути фарби в книжки. Але попередив, що шлях до хатинки на курячих ніжках буде непростим.
        На щастя, маленькі читачі показали себе гарними знавцями чарівних пригод у казк'ютерній грі «Якось у казці, або Як пройти до Баби Яги». За допомогою магічних предметів діти подолали  стару капосницю та повернули кольори на сторінки книжок.
Хай звучить веселий сміх, щоб гарний настрій був у всіх!

Четвертий день Тижня дитячого читання, «День забавлянок та цікавого дозвілля», у бібліотеці-філії №2 був присвячений Всесвітньому дню сміху. Кажуть, одна хвилина щирого сміху робить людину щасливою та подовжує життя. Цим і займались читачі на святі дотепного слова «Хай звучить веселий сміх, щоб гарний настрій був у всіх!». Щоб налаштувати читачів на хвилю дотепних жартів, спочатку їм було запропоновано  прийняти участь в  гумористичному ерудит-батлі «Розумники  та розумниці». Особливо сподобалась дітям гра «Тантамарески», в якій вони охоче відгадували казкових героїв. За кожну правильну відповідь читачі отримували наліпки-«веснянки» на жартівливі обличчя. У «веселих перегонах» малеча виконувала смішні завдання та танцювала від душі. По-справжньому весела, сонячна та вибухово яскрава атмосфера панувала на святі, яке надовго грітиме позитивними спогадами та посмішками. 



Медіа-мандрівка «За дивами в Мумі-дол»

     Третій день Тижня дитячого читання «Вернісаж літературних ювілярів» у бібліотеці-філії №2 присвятили фінській письменниці Туве Янссон. відомої. У її книжках з Мумі-серії долину казкового світу населяють мумі-тролі, хропусі, мумрики, гемулі, мюмлі, чепурулі та інші істоти, які своїми характерами, поведінкою, вчинками, звичаями і звичками надзвичайно схожі на людей. Але мешканці долини зовсім не люди - у багатьох з них є лапи й хвости.
     Впродовж літературної медіа-мандрівки «За дивами в Мумі-дол» у бібліотеці було створено атмосферу затишного, цікавого, сповненого відкриттів Мумі-дому. Діти поділися на дві команди – «Снусмумрики» та «Мумі-тролі». За кожну правильну відповідь читачі отримували різні за розміром мішечки. А перемогла команда, чия «Мумі-домівка» більше заповнилась крупою з мішечків.
     Впродовж літературної медіа-мандрівки «За дивами в Мумі-дол» у бібліотеці було створено атмосферу затишного, цікавого, сповненого відкриттів Мумі-дому. Діти поділися на дві команди – «Снусмумрики» та «Мумі-тролі». За кожну правильну відповідь читачі отримували різні за розміром мішечки. А перемогла команда, чия «Мумі-домівка» більше заповнилась крупою з мішечків.



Немає коментарів:

Дописати коментар