Чарівна вишиванка

Всесвітній день вишиванки – свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції українців. Вишиванка… Скільки сили та історії в ній збережено. Вона не лише елемент гардеробу, але й справжня перлина української культури.

Центральна дитяча бібліотека традиційно долучилась до святкування цього дня та запросила дітлахів на флешмоб «Чарівна вишиванка». Під час заходу діти дізнались, як і чому вишивали українки, які різновиди вишиванок є в різних областях України, яку надзвичайно багату символіку мають візерунки.

 В ігрових завданнях діти проявили гарні знання традицій свого народу, відгадували народознавчий кросворд, читали, співали та фотографувалися. А наприкінці заходу читайлики розмалювали вишиванки та створили вишиті сорочки в техніці оригамі.

Маки пам’яті

8 травня, Україна разом із країнами Європи вшановує День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Символ цього свята – червоний мак. Його появу пов’язують з віршами канадського військового лікаря Джона Макрея. Він написав твір «На полях Фландрії», що починався словами: «На полях Фландрії розквітли маки».

В Україні червоний мак, як символ пам’яті жертв війни, вперше використано на заходах, присвячених річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн українського червоного маку розроблено за ініціативи інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України. Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін.

 До Дня пам’яті та перемоги в нашій бібліотеці увесь тиждень проходила патріотична  акція «Маки пам’яті», під час якої діти читали вірші про війну та слухали патріотичні пісні. На згадку про подвиги наших мужніх героїв, старші діти робили квітку маку з червоного фетру та чорного ґудзика. А молодші діточки робили «Макове поле», використовуючи цікаву техніку малювання - відтиск.

Акція «Маки пам’яті» проводилася під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає.

Букет для матусі

Мама. Просте слово, сповнене теплотою, ніжністю і любов’ю. З першого подиху, з першого погляду, з першого слова і першого кроку, мама – найближча, найрідніша, найдорожча людина. Для всіх матусь придумали особливе свято – День матері. В Україні його традиційно святкують в другу неділю травня. Цьогоріч ця важлива дата припала на 11 травня. День матері в Україні відзначають порівняно недавно. Вперше з ініціативи Союзу українок в Канаді його відзначили в 1928-му році. Сьогодні понад 50 країн світу відзначають День матері, причому 23 з них святкують в один і той же час, а саме у другу неділю теплого травня.

До цього чарівного свята у Центральній дитячій бібліотеці для дітей була організована майстерня подарунків «Букет для матусі». Під час заходу діти писали компліменти для матусі, доставляли квіти та продукти, сервірували святковий стіл, шукали на сторінках книжок мамині усмішки, співали пісні та танцювали! І це був тільки початок заходу! Потім діточки залюбки створили яскраві квіточки для своїх матусь. Виготовлений зі старанням та душею подарунок став для кожної мами справжнім сюрпризом. Тож, даруйте матусям подарунки, квіти та любов щодня. Зі святом матусі!