Наші бібліотеки-філії

Наші бібліотеки-філії


Квест «Розшукується Шерлок Холмс»

У бібліотеці-філії №4 у Всесвітній день дитячої книги для учнів 7 класу підготували квест «Розшукується Шерлок Холмс». У захоплюючих книгах Артура Конан Дойла Шерлок Холмс завжди знаходив істину, а ось читачам довелось шукати самого сищика. Конверти-підказки із завданнями на кмітливість, увагу й знання творів сера Артура були сховані у різних куточках бібліотеки.  Обидві команди змагалися завзято. Та все ж таки  «Бейкер-Стріт» перемогла «Скотленд-Ярд», швидше розгадавши фразу, написану шифром з оповідання «Танцюючі чоловічки».
Емоційний, енергійний, інформаційний бібліоквест став для гравців «детективним зануренням». Виконуючи його завдання, читачі познайомилися зі всіма книжковими виставками, навчилися швидко знаходити потрібну книгу, уважно читати тексти, придбали навички користування словниками.

 

Турнір книголюбів «Вернісаж літературних ювілеїв»

2019 рік багатий на письменницькі та книжкові дати. Бібліотека-філія №5 ЦБС для дітей вважає за честь представити своїм читачам дитячих письменників та найвідоміші твори  української й  зарубіжної літератури, ювілейні дати яких відзначаються в цьому році. Імен багато, книжок багато, і як про все розповісти і цікаво, і відразу? Відповідь - турнір книголюбів «Вернісаж літературних ювілеїв»! На гравців команд «Книголюби» та «Книгознайки» чекало вісім турів - «Портрет літератора», «Поетичний», «Життя чудових людей», «Чи правда це…», «Письменники-живописці», «Зустрічають за …обкладинкою» та «Хто старший за віком». Отже, було і цікаво, і корисно, і книжно!


«Ми читаємо завзято, і читання для нас – свято»

Перший день Всеукраїнського тижня дитячого читання в бібліотеці-філії № 2  пройшов під гаслом «Ми читаємо завзято, і читання для нас – свято». Наймолодші читачі разом з батьками були запрошені на лялькову виставу «Витівки Баби Яги», яка не залишила байдужим жодного учасника свята. Дітям довелося вступити в двобій з цією капосницею, яка намагалася заплутати їх. Але маленькі читайлики з легкістю повернули всіх казкових персонажів до своїх казок і врятували свято. Баба Яга попросила вибачення у дітей та разом з іншими казковими героями запропонувала веселі ігри, конкурси та забави. Доречно зазначити, що у ролях казкових героїв вступили батьки запрошених дітей!

Літературний медіа-тур «Кращий казковий гід»

«Хто читає книги -  той з вищої ліги» - девіз другого дня Тижня. Читачі бібліотеки-філії № 2  взяли участь у літературному медіа-турі «Кращий казковий гід». Під час подорожі  діти згадали відомі твори світової літератури та відповіли на запитання казкової вікторини: де жив Незнайко зі своїми друзями;  як називалась країна, куди Аліса потрапила через кролячу нору; який острів відвідав барон Мюнхгаузен; як називалася казкова країна мумі-тролів  та інші. З завданнями п'ятикласники справилися та показали відмінні знання з  «казкової географії».


Літературний медіа-тур «Кращий казковий гід»

Казковий гід - це провідник по казках, знавець чарівних історій, який допоможе зробити читання улюбленим заняттям дитини. Однак, не кожному казковому гіду під силу впоратися з цим завданням. Тому до його вибору бібліотека-філія №5 підійшла з усією відповідальністю, а саме провела літературний медіа-тур «Кращий казковий гід», де  читачі змагалися у трьох категоріях – «Казкові країни», «Казкові міста», «Вулиці, площі та інше», і це додало Всеукраїнському тижню дитячого читання-2019 цікавості і ефективності.


Всеукраїнський тиждень дитячого читання

Маленькі читачі, що завітали до бібліотеки-філії №5 в один із днів Всеукраїнського тижня читання, були здивовані чорно-білими картинками в їх улюблених книжечках! Бібліогномус пожалівся діткам, що всі кольори були вкрадені Бабою Ягою, і зараз треба дістатися до її домівки та примусити повернути крадене. Для цього потрібно зануритися у казк'ютерну гру «Якось у казці, або Як пройти до Баби Яги?». Блукаючи заплутаними стежками, хлопчики та дівчатка побували в гостях у Попелюшки, Гензеля та Гретель, Білосніжки, Кота у чоботях, Рапунцель, Кощія Безсмертного. Виконавши завдання казкових героїв, мандрівники отримали у нагороду корисні чарівні речі – перстень, чудодійний пиріжок,  диво-горішок, зачаровану дзиґу, гребінець, карту з компасом, дісталися врешті-решт до хатинки на курячих ніжках та повернули до книг веселкові фарби!


Екологічний ерудиціон «Колесо фортуни»

За допомогою екологічного ерудиціону «Колесо фортуни» бібліотека-філія №5 навчала своїх читачів  де, коли і в кого шукати найцікавішу інформацію про флору та фауну.  Питання та література до гри були поділені на п’ять секторів: «Культурні рослини», «Пташиний марафон», «Йдемо по сліду», «Мешканці морських глибин», «Рослини з Червоної книги України». «Колесо» визначало для гравців сектор та номер питання. Якщо виникала необхідність, читачі шукали інформацію у книжках, а, знайшовши, відповідали.

Виставка-знайомство «Тринадцять казкових злодійок»

Хвилюючись за книжкових героїв, читач може не замислитись над тим, хто ж «допомагає» їх улюбленцям прагнути до мети, долати перешкоди і на кожному кроці демонструвати свої доблесті, одним словом, робить їх сильнішими. Бібліотека-філія №5 дає відповідь на це питання книжковою виставкою-знайомством «Тринадцять казкових злодійок», яка була організована до Всеукраїнського тижня дитячого читання-2019. Тут зібралися разом Снігова Королева, Баба Яга, Мишильда, Гінгема, Бастінда, міс Ендрю, Шапокляк та ще декілька підступних осіб!  Ось читання, від якого біжать мурашки по шкірі!


Ігровий квілт, або Нескладні психологічні вправи 
«Жити  в мирі з іншими»

Може такий різновид рукоділля як квілт допомогти дитині розібратися зі своїми почуттями та порозумітися з іншими? Так, якщо різнокольорові строкаті клаптики тканини перетворити на ігрові елементи під назвами «Я», «Я та інші», «Зрозумій мене», «Спілкування  та  самооцінка», а потім  сісти до дружнього кола читачів в бібліотеці! Ідея заходу «Ігровий квілт, або Нескладні психологічні вправи «Жити  в мирі з іншими», що була придбана  минулого року у колег з Миколаївської ОБД ім. В.О. Лягіна, реалізована на бібліотечних теренах Ізмаїлу – у філії №5 ЦБС для дітей. Читачі подивились мультфільм-притчу «Про довгі ложки», виконали цілу низку психологічних вправ за темами «ігрових» клаптиків, були активними та відкритими у своїх відповідях та побажаннях, зробили важливий крок у розумінні взаємин між людьми.

Щиро дякуємо колегам за корисну, актуальну, затребувану інновацію!





Медіагра  "Шоколадна фабрика Віллі Вонки"
        
       Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік, а саме на його день народження, дарували єдиний дарунок — маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода. Вона не залишила байдужими ні юних читачів, ні бібліотекарів, зокрема Каховського НВК «Гімназія – спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземних мов» Херсонської області, які створили медіагру 2-in-1 за книгою Роальда Дала «Чарлі й шоколадна фабрика» "Шоколадна фабрика Віллі Вонки" та представили її на Ярмарку «Бібліокре@тив – 2018».
       Бібліотека-філія №5 ЦБС для дітей  використала ідею колег і разом з читачами вирушила до гри, в ході якої розгадали ребус з ім’ям господаря шоколадної фабрики, правильно його вдягнули і намалювали, далі розв’язали анаграми імен героїв-власників золотих квитків, встановили відповідність між фото, ім’ям та характеристикою, познайомились з родиною Бакетів, склали їх меню, встановили вік дідусів та бабусь, а також правильно відповіли на питання різноманітних вікторин за твором, порахували бали та ознайомилися з віртуальною  виставкою «Всі люблять Роальда Дала».







«Хто там кумкає в ставочку?»
       
          Жаби - одні з найдивовижніших створінь на Землі. Вони старші за динозаврів на мільйони років. Вони здатні дихати та пити через шкіру. Вони настільки маленькі, що можуть поміститися на долоні, але краще одягати захисні рукавички, щоб уберегтися від токсинів. Але користь жаб для сучасної людини в тому,що вони обожнюють ласувати комахами, адже аже комахи є шкідниками врожаю.

         Унікальний світ  царства жаб розкрився для читачів бібліотеки–філіії №2 на перегонах веселих жабенят  «Хто там кумкає в ставочку?». Гуртківці «Товариства знавців природи» дізналися про найбільшого та найменшого представника світу жаб, про надзвичайну турботливість матусь-жаб та про пам’ятники,  встановлені цим земноводним. В запропонованій медіа-вікторині з коментарями діти  дізнались ще більше цікавих фактів про неймовірні здібності амфібій - ковтати поживу за допомогою очей, літати, відроджуватися після замороження тощо. Із задоволенням діти взяли участь у конкурсах «Від ікринки до жабки», «Впізнай мою лапку», «Хитрощі маскування», «Ой, яка я жабка». На згадку про це заняття читачі отримали саморобку «Весела жабка».









Коворкінг «Творчі вибрики».

       В бібліотеці-філії №4  пройшло засідання коворкінгу "Творчі вибрики", приурочене до Року Китая в Україні. Читачі  поринули у країну майстерності «Новий рік по-китайські». Гуртківці дали волю своїй фантазії й зробили для рідних подарунковий кошик у вигляді милих звіряток зі смужок паперу. 






Готується вистава «Як Мурашка додому поспішав»  
  

          У бібліотеці-філії №4 пройшла друга репетиція вистави за казкою Віталія Біанкі «Як Мурашка додому поспішав»  у театрі тіней "Казкові силуети". Читачі продовжили роботу над створенням фігурок головних героїв, кріпили їх на палички,а також читали казку за ролями. Юні актори захотіли випробувати свої сили при яскравому світлі проектора. Друга репетиція пройшла успішно, вона допомогла дітям ще краще зрозуміли казку й втілитися в образи головних героїв.






Романтичний сюрприз «Валентинки шелестять, по світі білому летять»
Так ніхто не кохав.
Через тисячі літ
Лиш приходить подібне кохання.
В день такий розцвітає весна на землі
І земля убирається зрання.
В. Сосюра

Саме йому, коханню, був присвячений романтичний сюрприз      «Валентинки шелестять, по світу білому летять », який пройшов 19 лютого у бібліотеці - філії № 2.
День Святого Валентина – це свято кохання. Пов’язане воно зі зворушливою і сумною історією, про яку читачі дізнались із
відеопрезентації.
 Найцікавішою частиною свята стали веселі конкурси : «Знайди паперове сердечко», «Склади пазл у вигляді серця», «Знайди 10 відмінностей на картинці», « Упіймай рибку », « Знайди пару закоханому мультгерою » та інші.
Понад усе читачам сподобались романтичні побажання та передбачення, які були прикріплені до невеличких тістечок у вигляді сердечок і розвішані на «Дереві бажань».
У святковій фотозоні діти робили селфі  на згадку про романтичне свято.






Віртуальна дошка пам’яті «Афганістан - серця нашого біль»

       15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Рівно 30 років тому останні радянські воїни залишили бунтівну країну Афганістан. Але ми знову повертаємося до подій тієї неоголошеної війни, що тривала майже 10 років і забрала життя тисяч наших співвітчизників.

В бібліотеці-філії №4 оформили віртуальну дошку пам'яті "Афганістан - серця нашого біль", присвячену загиблим у жорстоких боях ізмаїльчанам.





Мовознавчий батл
 «Через край із серця рідне слово ллється…»

Яке прекрасне рідне слово!
Воно — не світ, а всі світи.
В. Сосюра

       Дійсно, мова - духовний скарб нації. До Міжнародного дня рідної мови бібліотека-філія №5 ЦБС для дітей запропонувала своїм читачам мовознавчий батл «Через край із серця рідне слово ллється…».  Увертюрою до гри стали найцікавіші факти про українську та інші мови світу. Команди під назвами «Ї» та «Є» змагалися у семи турах - «Словесні викрутаси»,  «Лабіринти фразеологізмів» , «Реставратори», «Дива переводу», «Джунглі етимології «, «Ігри розуму», «Мовні несподіванки».




Тиха акція  «Ангели пам’яті»

  В ці сумні лютневі дні ми згадуємо Героїв Небесної Сотні, які загинули під час Революції Гідності. 19 лютого читачі бібліотеки-філії №2 приєдналися до щорічної тихої акції «Ангели пам’яті». Вони вирізали паперових ангеликів і розмістили їх на гілочках дерев, щоб було видно і тим, хто на землі, і тим, хто на небі.




День Дарвіна

      12 лютого - День Дарвіна, тобто свято науки. Читачі бібліотеки-філії №4 цікавляться різними дослідженнями, тому інформ-тайм «Великі відкриття» став для них влучним попаданням у світ науки. Дітям спочатку розповіли, чому цей день носить ім'я саме знаменитого англійця і яке велике відкриття він зробив. Читачі також дізналися про двох науковців - ювілярів 2019 року - Дмитра Менделєєва та Альберта Ейнштейна. Цікаві пізнавальні мультфильми "Новатори" й "Жили собі першовідкривачі" наблизили діточок до розуміння основ фізики, хімії, біології. А досліди з "Великої книги експериментів" навчили юних науковців деяким фокусам зі знайомими речовинами - водою, сіллю, содою, олією та оцтом.





Цикл феєрії китайських казок " Скарби Піднебесся"

            12 лютого у бібліотеці - філії №2 першачки здійснили маленьку подорож до Китаю, познайомились з його культурою, традиціями, що сягають своїми коріннями глибоко у минуле. Одна з культурних особливостей Китаю - його казки. В цих історіях прості селянські хлопці стають народними героями, яким допомагають чарівні сили, на боці добра виступають всі чотири стихії та їх володарі.
         Цикл феєрії китайських казок " Скарби Піднебесся" розпочався з історії  "Чудесні зерна" про відважного Ачу, сина коваля, який здобув своєму народові ячмінне зерно. Багато труднощів чекало хлопця на цьому шляху. Злий та жадібний цар зміїв перетворив його на жовтого собаку. І тільки кохання доброї та прекрасної Емань знову зробила його людиною. Відтоді у всьому Китаї вирощують ячмінь.




Еко-майстерня «Унікальний пелікан» - вироби у техніці орігамі.

У бібліотеці-філії №4 до Всесвітнього дня водно-болотних угідь на засіданні коворкінг-майстерні «Творчі вибрики» маленькі читачі святкували Всесвітній день водно-болотних угідь. Із простого паперу в техніці орігамі гуртківці робили пелікана - мешканця Тузлівських лиманів. Діти познайомилися з історією виникнення орігамі та з книгами з цього вида мистецтва, які є в бібліотеці-філії №4. Працювати в такій техніці непросто, але отриманий результат принесе масу задоволення. Наприкінці заняття читачі вибрали на абонементі книжки додому.







 Еко-мандрівка
 «Подорожуємо з Тузлімчиком»
   
       Чи знайомі вам такі назви - Сира Погоня, Переброди, Молочний лиман? Невже ні? Ну хоч про озера Сасик, Кугурлуй та Синевір чули? Так це ж назви українських водно-болотних угідь! Насправді їх набагато більше в нашій країні, і всі вони знаходяться під охороною Рамсарської конвенції. А згадали  про них у бібліотеці-філії №4 тому, що 2 лютого святкується Всесвітний день водно-болотних угідь. Діти дізналися про головні функції водно-болотних угідь на Землі - служити захистом для перелітних птахів, чистити повітря й питну воду від бруду. А ось як людина може допомогти збереженню водних скарбів нашого краю, юним екологам розповів книжковий герой жабенятко Тузлімчик зі сторінок книжки "Зимові пригоди Тузлімчика". Він задавав читачам різні цікаві завдання - врятувати синичку від голоду, нагодувати пташок різними кормами, розселити їх по домівках й розгадати кросворд. А творчим діточкам Тузлімчик роздав домашнє завдання - зробити кольоровими розмальовки про охорону природи.


Прес-ігротека 
«Пізнаємо у забаві світ веселий і цікавий» 

У бібліотеці - філії №2 діти знайомились з журнальними новинками,  прийнявши участь у прес-ігротеці «Пізнаємо у забаві світ веселий і цікавий». Для  маленьких читачів  були підготовлені різноманітні конкурси. В «Журнальному агенті»  кожному з учасників було запропоновано наосліп зрізати підвішену на мотузці міні-копію початку журнальної статті. ЇЇ продовження діти знаходили в журналах, читали та повідомляли цікаві факти про різдвяні традиції різних країн. В конкурсі «Каліграфія – всім по зубах»  діти змагалися зі слоненям в художніх здібностях. На згадку про цікаву ігротеку учасники виготовили саморобку - свинку-коробочку.


Немає коментарів:

Дописати коментар