Наші бібліотеки-філії


День Дарвіна

      12 лютого - День Дарвіна, тобто свято науки. Читачі бібліотеки-філії №4 цікавляться різними дослідженнями, тому інформ-тайм «Великі відкриття» став для них влучним попаданням у світ науки. Дітям спочатку розповіли, чому цей день носить ім'я саме знаменитого англійця і яке велике відкриття він зробив. Читачі також дізналися про двох науковців - ювілярів 2019 року - Дмитра Менделєєва та Альберта Ейнштейна. Цікаві пізнавальні мультфильми "Новатори" й "Жили собі першовідкривачі" наблизили діточок до розуміння основ фізики, хімії, біології. А досліди з "Великої книги експериментів" навчили юних науковців деяким фокусам зі знайомими речовинами - водою, сіллю, содою, олією та оцтом.

Цикл феєрії китайських казок " Скарби Піднебесся"

            12 лютого у бібліотеці - філії №2 першачки здійснили маленьку подорож до Китаю, познайомились з його культурою, традиціями, що сягають своїми коріннями глибоко у минуле. Одна з культурних особливостей Китаю - його казки. В цих історіях прості селянські хлопці стають народними героями, яким допомагають чарівні сили, на боці добра виступають всі чотири стихії та їх володарі.
         Цикл феєрії китайських казок " Скарби Піднебесся" розпочався з історії  "Чудесні зерна" про відважного Ачу, сина коваля, який здобув своєму народові ячмінне зерно. Багато труднощів чекало хлопця на цьому шляху. Злий та жадібний цар зміїв перетворив його на жовтого собаку. І тільки кохання доброї та прекрасної Емань знову зробила його людиною. Відтоді у всьому Китаї вирощують ячмінь.
Еко-майстерня «Унікальний пелікан» - вироби у техніці орігамі.

У бібліотеці-філії №4 до Всесвітнього дня водно-болотних угідь на засіданні коворкінг-майстерні «Творчі вибрики» маленькі читачі святкували Всесвітній день водно-болотних угідь. Із простого паперу в техніці орігамі гуртківці робили пелікана - мешканця Тузлівських лиманів. Діти познайомилися з історією виникнення орігамі та з книгами з цього вида мистецтва, які є в бібліотеці-філії №4. Працювати в такій техніці непросто, але отриманий результат принесе масу задоволення. Наприкінці заняття читачі вибрали на абонементі книжки додому. Еко-мандрівка
 «Подорожуємо з Тузлімчиком»
   
       Чи знайомі вам такі назви - Сира Погоня, Переброди, Молочний лиман? Невже ні? Ну хоч про озера Сасик, Кугурлуй та Синевір чули? Так це ж назви українських водно-болотних угідь! Насправді їх набагато більше в нашій країні, і всі вони знаходяться під охороною Рамсарської конвенції. А згадали  про них у бібліотеці-філії №4 тому, що 2 лютого святкується Всесвітний день водно-болотних угідь. Діти дізналися про головні функції водно-болотних угідь на Землі - служити захистом для перелітних птахів, чистити повітря й питну воду від бруду. А ось як людина може допомогти збереженню водних скарбів нашого краю, юним екологам розповів книжковий герой жабенятко Тузлімчик зі сторінок книжки "Зимові пригоди Тузлімчика". Він задавав читачам різні цікаві завдання - врятувати синичку від голоду, нагодувати пташок різними кормами, розселити їх по домівках й розгадати кросворд. А творчим діточкам Тузлімчик роздав домашнє завдання - зробити кольоровими розмальовки про охорону природи.


Прес-ігротека 
«Пізнаємо у забаві світ веселий і цікавий» 

У бібліотеці - філії №2 діти знайомились з журнальними новинками,  прийнявши участь у прес-ігротеці «Пізнаємо у забаві світ веселий і цікавий». Для  маленьких читачів  були підготовлені різноманітні конкурси. В «Журнальному агенті»  кожному з учасників було запропоновано наосліп зрізати підвішену на мотузці міні-копію початку журнальної статті. ЇЇ продовження діти знаходили в журналах, читали та повідомляли цікаві факти про різдвяні традиції різних країн. В конкурсі «Каліграфія – всім по зубах»  діти змагалися зі слоненям в художніх здібностях. На згадку про цікаву ігротеку учасники виготовили саморобку - свинку-коробочку.


Немає коментарів:

Дописати коментар