Де козак,там і слава

 Сьогодні,11 жовтня, разом з 7-в класом школи №10 ми уявно перенеслися у добу козаків. Козаки - захисники нашого краю,доблесні та благородні  лицарі. А чи знаєте ви,що найдавніших козаків  вважали віщунами та чаклунами?  Вони, вважалося, знали таємну силу речей, явищ і володіли своєю, виробленою в століттях, наукою і прийомами, з допомогою яких цю віру вселяли в маси. 
 

  Вони займалися пророцтвом, тобто віщували про майбутнє. 


Гості нашої подорожі у минуле Де козак,там і слава дізналися багато нового та захоплюючого: звідки з`явився гопак, які закони панували на Січі,як козаки лікувалися від поранень.

Хлопців та дівчаток зачарувала давня легенда-пророцтво про козаків.Дізнайтеся і ви про неї:
Після знищення московськими військами Січі, говорить легенда, –  козаки розділилися. Частина їх пішла на Кубань, частина – за Дунай, а частина – в Галичину. Лише, коли 
всі вони зберуться разом, козацькі ковалі-характерники почнуть з їхніх шабель кувати Меч Єдності. Куватимуть вони його довго: багато випробувань буде і невдалих спроб, приходитимуть все нові і нові козаки, і кластимуть свої шаблі на чарівне ковадло.  Гудітимуть з натуги велетенські міхи, червонітимуться в вогні шабельні леза, перековуючись під ударами молотів в чарівний клинок. Сипатимуться іскри з-під ковальських молотів і солоний піт заливатиме очі ковалям... Темні сили всіма засобами намагатимуться зупинити ковалів: обіцятимуть їм Золото, Владу, Славу... 
Але ковалі не зважатимуть на них і далі робитимуть свою справу. Коли ж нарешті зблисне сталь лицарська, криця харалужна – і засіяє ясним полум'ям Меч Єдності!
Тоді зійдеться все Козацьке Товариство і підійме цей Меч вгору, – і вогонь з нього переллється в усі Козацькі Серця! І піднімуться тоді козаки – воскресять Україну і підніметься давня козацька мати-Січ!

Немає коментарів:

Дописати коментар