Як в бібліотеці рідну мову шанували


Свято рідної мови саме з таких свят, що хочеться відмічати кожен день, а не лише  9 листопада. Адже наша мова настійки мелодійна, настільки співуча, що чути її- справжнє задоволення, а розмовляти нею- велика нагорода. Саме тому наша бібліотека вирішила присвятити цьому святу не один день, а цілий тиждень, кожень день з якого на наших  читачів чекають конкурси, вікторини, виставки та театралізовані дійства.
Учні 5-9 класів  мали змогу прийняти участь у мовознавчій грі "Шанувальники рідного слова". Виявилося, що хлопчики та дівчатка можуть скласти конкуренцію справжнім філологам та мовознавцям- з такою завзятістю вони приймали участь у мовних конкурсах. Читачі розкривали свої знання у грі "Далі-далі", де неввипередки відповідали на каверзні питання ведучої. У грі "Ребуси"довелося трошки "поламати голову", але командна робота допомогла знайти правильні відповіді. У конкурсі "Таємничий силует" хлопці та дівчата намагалися впізнати силует відомого діяча культури, що вніс вклад у розвиток української мови . А переможців мовознавчної гри визначив конкурс "Аукціон", у якому неабияку роль зіграв  синтез знань та кмітливості.
Після мовознавчої гри у читальному залі на всіх чекали бібліотекарі у національному вбранні, в яких вже були напоготові  чудові книжки українською мовою .

Маленькі читачі нашої бібліотеки не відставали від старших, адже вони теж люблять та поважають рідну мову. Саме для таких знавців та розумників ми провели ерудіт-круїз " Слова-душі криниця, а рідна мова, як чарівниця". Розбившись на дві команди, юні знавці рідної мови відправилися у мовний круїз.
 Хлопчики та дівчатка потрапляли на зупинки під назвою "Найкращі знавці" та "Розумники", де не просто розкрили свої знання, а й здобули нових. На зупинках "Ребусидія" ,"Словограй" та "Буква загубилась" читачі не тільки змагалися, а ще й грали."Казковий вернісаж" порадував наших маленьких друзів чудовими ілюстраціями до відомих українських казок. А зупинка "Язиката Хвеська" викликала справжній ажіотаж серед знавців скоромовок.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар