День Соборності та Свободи України

День Соборності України- свято , що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році

   У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на територіях, що входили до Австро-Угорської імперії, була заснована Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). У грудні 1918 року лідери обох держав у Фастові підписали передоб'єднувальний договір. 22 січня 1919 року цей договір, що увійшов у історію як "Акт Злуки" - акт об'єднання українських земель, був обнародуваний у Києві на Софійській площі.
Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99
30 грудня 2011 року указом Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано, натомість встановлено "День соборності та свободи України". 

У День Соборності та Свободи Президент України Віктор Янукович поклав квіти до пам'ятників видатним українським діячам - Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському.

Немає коментарів:

Дописати коментар