День вишиванки у бібліотеціГоворять, що у вишиванці прихован генетичний код українського народу. Правда це, чи ні - вирішили перевірити бібліотекарі Центральної дитячої бібліотеки, тим паче, що привід для цього підвернувся просто грандіозний- 
День вишиванки.
Святкується це свято щороку у третій четвер травня та завдячує своїм існуванням простій студентці факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесі Воронюк.

У цей день всі бібліотекарі та більшість читачів завітали до бібліотеки у вишиванках. Одягнувши вишиванку, навіть відчуваєш себе зовсім по-новому- самобутньо, осмислено, одним словом- по-українські. А це саме те відчуття, до якого ми так прагнемо сьогодні. 


Найменші читачі бібліотеки мали змогу відвідати свято під назвою, що говорить сама за себе-  "Українята на святі". Хлопці та дівчата ретельно підготувалися до відвідування бібліотеки у цей день, прикрасивши себе гарними вишиванками та іншими атрибутами традиційного українського вбрання.

Бібліотекарі розповіли читачам про традиції та значення традиційного українського костюму, розкрили секрети віночку та запропонували перевірити свої знання, разгадавши український кросворд з секретом.
Звичайно, що зустріч не обійшлася без веселих  та запалніх танців та ігор.
 
Для читачів-учнів середнього та старшого шкільного віку у читальній залі підготовлена етнографічна гра Поле чудес "Барвистий оберіг".
У відділі мистецтв набрала обертів арт-акція "А над світом вишиванка цвіте". Діти,  отримавши кольорові олівці, далі волю своїй фантазіі та розмалювали вишиванки в улюблені кольори.
Ті, хто не уявляє своє життя без пісні, мали змогу зробити музично-етнографічну паузу "Вишиванкова семінотка" та виконати у бібліокараоке улюблену українську пісню.

Сьогодні бібліотекарі Центральної дитячої бібліотеки разом з читачами довели, що вишиванка-таки має генетичний код, який керує найсвітлішими поривами української душі.
 
2 коментарі: