Подаруночки для бабусі та дідуся

Щороку 28 жовтня в Україні відзначається День бабусь та дідусів. Це душевне, зворушливе і важливе свято, адже люди похилого віку дуже потребують уваги онуків. Свято бабусь і дідусів виникло відносно нещодавно – у 2009 році. Його заснувало нідерландське Квіткове бюро. Ідея полягала у тому, щоб онуки цього дня вітали своїх дідусів і бабусь та дарувати їм горщики з живими квітами, що символізують зв'язок поколінь: коріння — це старше покоління родини, молоді паростки — молодше.

Напередодні свята хлопці та дівчата з арт-майстерні «Веселі ідейки» взяли участь у святковій майстерці «Подаруночки для дідуся і бабусі». Дітлахи згадали казки, головними героями яких є дід та баба, пограли у цікаві ігри «Компліменти для найрідніших», «Модні та завжди молоді», «Вітання у віршах».  Також зробили подаруночки для своїх наймиліших дідуся і бабусі.

За можливості сьогодні обов’язково варто завітати або подзвонити до своїх рідних, щоб привітати їх із цим милим святом і побажати здоров’я, радості, багато літ прожити у мирі та любові.

Перемикай на українську

 

Напередодні Дня української писемності та мови Центральна дитяча бібліотека завітала до гімназії №10 не з порожніми руками, а з мовознавчою повчалкою «Перемикай на українську». Бібліотекар підготувала для учнів цікаву програму. Спочатку всі уважно слухали про Нестора Літописця, мислителя, вченого, першого історика Київської Русі, якого вважають прабатьком української писемної мови. Потім також згадали Кирила та Мефодія – двох братів просвітників, які створили абетку, на основі якої й розвинулася українська писемність. Завдяки їхній праці ми сьогодні можемо читати та передавати свої думки за допомогою письма. Згадували й видатних українських письменників, які своєю працею збагачували та розвивали нашу мову, закарбовуючи красу і милозвучність народного українського слова у своїх невмирущих творах.

Після інформативної частини учні вирушили у віртуальну мандрівку на «козацькій чайці» та перевірили свої знання у пізнавальній вікторині «Пригоди у  Моволяндії».  Хлопці та дівчата спершу «відвідали» Мовний архіпелаг та материк Читайликів. Потім побували на острові Прислів’їв, де намагалися правильно продовжити українські прислів’я про мову та на півострові Фразеологізмів, де відгадували значення цікавих фразеологізмів.  Особливо юним знавцям української мови сподобалося на землі Помилок, бо відшукувати потрібно було не власні, а чужі помилки, за які ніхто не поставить двійку.

Мандрівка скінчилася, от знання та гарний настрій залишилися з нашими читачами. 

Любіть свою мову, дбайте про неї, користуйтеся нею, оберігайте! Українська мова – це скарб переданий нам сотнями й сотнями попередніх поколінь. Наш обов’язок користуватися нею, збагачувати та передати наступним поколінням. Поки живе мова - житиме й народ!

РІДНА МОВО, ТИ КВІТНЕШ ПЕЛЮСТКАМИ СЛОВА…

Ми - українці. Живемо у вільній незалежній державі - Україні. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу.

Кожна людина має завжди пам’ятати хто вона, звідки родом, де її коріння, кожна людина повинна знати свою мову, любити її, цінувати, та берегти.

Для того, щоб збагатити мову наших читачів, в Центральній дитячій бібліотеці з'явилась магічна скринька з чарівними фразеологізмами. А чи всі ви знаєте, що таке фразеологізми?

Фразеологізми – це цілісні стійкі поєднання слів, які мають не буквальне, а образне, часто переносне значення; це народна фраза, яка прижилась у побуті людей і фольклорно пояснює ту чи іншу подію, явище, дію.

Маленькі користувачі нашої бібліотеки напередодні Дня української писемності та мови змогли скористатися чарами скриньки: дізнатися багато цікавого і збагатити свою мову різними дотепними крилатими висловами та приказками.

В НАШІМ МІСТІ НЕДАЛЕКО ДИТЯЧА Є БІБЛІОТЕКА…

У першокласників з гімназії №10 нещодавно був особливий день – вони знайомилися з  дитячою бібліотекою! А зустрічав маленьких читачів чарівний дракончик Гоша, який і розповів дітям, що ж таке бібліотека. Подорожуючи уявним потягом відділами бібліотеки, першачки побачили де саме живуть казкові книги, а де – цікаві енциклопедії, дізналися, як правильно обирати книжки та поводитися з ними.

Після екскурсії дракончик запропонував всім зіграти у вікторину «Подорож у країну казок». Діти з цікавістю відповідали на  питання про улюблених казкових героїв, а коли було важко, Гоша допомагав.  Тому перемогли всі! Наприкінці заходу всі бажаючі вибрали книжечки, які прийшлися їм до серця.

Тепер наші нові читачі знають, що бібліотека – це місце, де не тільки живуть книги, а й відбуваються справжні чудеса!