Українці-номінанти на премію Астрід Ліндґрен


12 жовтня, під час Франкфуртського книжкового ярмарку, було оголошено номінантів на премію ім. Астрід Ліндгрен — шведської премії за досягнення в літературі для дітей та юнацтва.Премія Астрід Ліндґрен заснована урядом Швеції 2002 року на честь видатної дитячої письменниці — з метою посилити інтерес до дитячої літератури у світі та зробити її доступнішою для дітей. Премія вручається щорічно. Призовий фонд – 5 млн шведських крон (450 000 євро).
Лауреатами премії можуть стати письменники, ілюстратори, диктори чи організації з усього світу, незалежно від мови чи національності. Їхні твори повинні мати високий художній рівень та відповідати гуманістичним ідеалам і цінностям, що їх демонструє творчість Астрід Ліндґрен.
Від України цьогоріч двоє номінованих — ілюстратор Кость Лавро і письменниця Зірка Мензатюк.


Кость Лавро у своїх роботах поєднує засадничі постулати українського авангарду 1920-х років із найтиповішими рисами українського народного малярства. Його роботи неодноразово входили до каталогів виставок дитячої книги у Болоньї, Братиславі. Співпрацює з видавництвами «А-ба-ба-га-ла-ма-га», «Розумна дитина» і популярним французьким дитячим журналом «Pomme d’Api». Його ілюстрації до книжки «Ніч перед Різдвом» здобули кілька найвищих книжкових нагород, серед яких — титул «Найкраща дитяча книга 2007 року» на Всеукраїнському конкурсі «Книга року» та диплом І ступеня за перемогу у конкурсі «Искусство книги» (Росія, 2007).


Зірка Мензатюк — письменниця, журналістка. З 1997 р. веде в дитячому журналі «Соняшник» рубрики «Храми України», «Фортеці України», «Щоб любити», «Щоденник мандрівника». Її твори публікувалися у США, Словаччині і Польщі. Книжка «Казочки-куцохвостики» здобула титул «Книжка року 2006» у номінації «Дитяче свято» і 3-тю премію київського ярмарку «Книжковий світ-2006» в номінації «Краща дитяча книга».

Немає коментарів:

Дописати коментар