Жила-була бібліотека


Дозвольте представитися:
 
Я - Центральна дитяча бібліотека.
 
Рік народження - 4 листопада 1944 року.
 
Місце народження - м Ізмаїл, вул. Котовського.
 
Місце постійної прописки з 1982 р - м Ізмаїл, пр-т Миру 17.

  
А починалося все так:
Ізмаїл з тихими, затишними вулицями, по-літньому буйно-зелений на березі незвично широкої річки. Таким бачили його в ті далекі 40-ві юні дівчата, що були направлені до нас на роботу після закінчення Інституту культури. Це вони стояли біля витоків створення бібліотечної справи в місті: Рейниш Геня Абрамівна, Колодізьна Ганна Олександровіна, Писаренко (Пустовіт) Лідія Романівна.
1944 рік. Ще гримить війна, а 5 листопада 1944 року відкриває свої двері Ізмаїльська обласна дитяча бібліотека. Хто тоді з жителів міста не знав цю маленьку будівлю на вулиці Котовського? Можна з упевненістю сказати, що більша половина дітей нашого міста були її читачами.

 
31 березня 1954 у зв'язку з ліквідацією Ізмаїльської області, бібліотека була реорганізована в міську дитячу бібліотеку. У цьому ж році вона поміняла свою адресу - вул. Шкільна, 24

 
У 60-ті роки змінився статус бібліотеки. Вона стала центральною міською бібліотекою для детей.1 липня 1980-ого року в результаті централізації вона стала на чолі Централізованої бібліотечної системи для дітей.
1982 рік. Центральна дитяча бібліотека переїхала в нове сучасне, просторе приміщення за адресою пр Миру, 17.
                                
                                     Наш читач, наш дорогий друже !!!

  Ти дорослішаєш, йдеш у доросле життя. Тебе чекатимуть нові міста і великі справи. У твоєму житті будуть інші бібліотеки, але ми дуже сподіваємося, що, проходячи вулицями міста, в якому ти будеш жити, побачивши напис «Бібліотека» - ти обов'язково згадаєш Ізмаїл та свою першу бібліотеку - Центральну дитячу.

Наша адреса: м. Ізмаїл, проспект Миру, 17

телефон:      (04841)55026
 izm.detbibl@ukr.net