Ізмаїл приймає «БібліоКре@тив - 2017» ( ДЕНЬ 1 )
Нарешті Міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій «БібліоКре@тив» дістався і до Ізмаїла. 14 червня в Ізмаїльській центральній дитячій бібліотеці стартував VIII Міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій «БібліоКре@тив - 2017».

Славне місто на Дунаї протягом двох днів мало величезну насолоду подарувати свої теплі та гостинні дні учасникам Ярмарку з таких міст, як Херсон, Миколаїв, Полтава, Кременчук, Маріуполь , а також представникам Херсонської і Миколаївської областей.

Восьмий за рахунком бібліо-ярмарок пройшов за підтримки міського голови Андрія Абрамченка і відділу культури міської ради Ізмаїла за сприяння Української асоціації працівників бібліотек для дітей та Централізованої бібліотечної системи для дітей м. Ізмаїл.

Центральна дитяча бібліотека міста Ізмаїл перейняла естафету у Херсонської обласної бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки. До речі, уперше такий Міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій відбувся в 2010 році саме з ініціативи Херсонської обласної бібліотеки для дітей. Звичайно, Ізмаїльська бібліотека дотрималась усіх основних ланок формату заходу, але, погодьтеся, це було б зовсім не в ізмаїльському стилі не внести грандіозного ажіотажу та вибухових ідей у основну канву заходу.

Першим неочікуваним сюрпризом для гостей стало те, що прибули-то вони на професійну екскурсію в бібліотеку, а потрапили у Книжкове Королівство. Це зовсім не випадковість, а чітко продуманий хід, адже навіть поважні та вічно заклопотані директори бібліотек теж у душі діти - діти, які прагнуть свята, чуда, казки. Саме таку казку подарувала їм Люсі Певенсі (героїня «Хронік Нарнії» Клайва Стейплза Льюїса), яка разом зі своїми друзями-читачами Центральної дитячої бібліотеки запросила гостей за собою у пригоду через таємничі двері казкової шафи.

Здивуванню не було краю, адже на кожному кроці бібліотекарів очікували пригоди та сюрпризи. Чудовий та натхненний танець подарував їм фавн Тумнус – житель Нарнії, роль якого виконав постійний читач бібліотеки. А Лев Аслан (у виконанні бібліотекаря) повідав страшну таємницю: виявляється, що Книжкове Королівство захопила зла Біла чаклунка. Завдання спасти чудову країну лягло на плечі гостям та жителям цієї країни: Чарівному Олівцю, Пеппі, Домісольці та іншим. У вигляді гри-квесту відбулась чарівна подорож усіма відділами бібліотеки, де за кожне правильно виконане завдання гості отримували винагороду - частинки девізу Центральної дитячої бібліотеки міста Ізмаїл – «Нехай крокує по планеті дитина з книжкою в руці!». Почувши цей девіз, Біла Чаклунка назавжди покинула Книжкове Королівство, а діти змогли нарешті насолодитися своїм улюбленим заняттям – читанням. А наші гості розташувалися в лекційному залі і приступили безпосередньо до конференції.
Вітали присутніх віце-мер Ізмаїла Сергій Баткілін і начальник відділу культури Сергій Лузанов.

Відкриваючи захід, директор ЦБС для дітей м.Ізмаїл Тамара Канська акцентувала: «Дуже почесно приймати у себе учасників «БібліоКре@тиву - 2017» адже всі вони є «агентами змін», які роблять велику справу – змушують усіх по-новому дивитися на бібліотеку. БібліоКреатив - це свіжий погляд і джерело ідей. Ми впевнені, що і в цьому році буде запропоновано безліч цікавих, обов’язково креативних ідей, презентованих харизматичними доповідачами».
Звичайно, на відкритті Ярмарку не обійшлося і без традиційного обміну теплими вітальними словами від глав делегацій й бібліотечними подарунками від гостей-учасників.


Розпочали ярмаркову роботу у цьому році з родзинок бібліотечної роботи – з «Успіху Року». Кожна бібліотека-учасник мала чим похвалитися перед колегами, адже нескінченне джерело ідей сучасного бібліотекаря не тільки не висихає, а ще й наповнюється з кожним роком. Бібліотеки представляли у вигляді виступів-презентацій свої найяскравіші ідеї, що були втілені протягом року та по праву можуть називатися «успіхом»: «Виховання читача – справа спільна» (Херсонська ОБД ім. Дніпрової Чайки), «Дружать діти – дружать народи» (Миколаївська ОБД ім.В.О.Лягіна), «Про дорослі справи – по-дитячому» (Полтавська ОБД ім. Панаса Мирного), Фестивальний марафон «КнигоLove» (ЦБС для дітей м. Кременчук).


А Центральна дитяча бібліотека м.Ізмаїл «успіхом року» вибрала для інтерактивну гру-марафон «Книга GO: від «книга vs гаджет» до «книга & гаджет», довівши присутнім, що друкована книга та сучасні комп’ютерні ігри, телефони та різноманітні гаджети зовсім не антагоністи, а навпаки –союзники.

Після перерви на обід на учасників Ярмарку очікував ще один сюрприз – постанова «Таємниця Тік-Така» за п’єсою-казкою В.Н.Орлова (з досвіду роботи Центральної дитячої бібліотеки м. Ізмаїл). Вже ні для кого не секрет, що Ізмаїльська бібліотека – це бібліотека-театр, бібліотека-свято. Всі ролі у постанові виконували самі бібліотекарі, більш того – музичне оформлення, вдалі костюми та масштабні декорації - також робота талановитих бібліотекарів. Наповнившись театральним натхненням та отримавши насолоду бути глядачами, учасники Ярмарку з новими силами повернулися до роботи. 


Наступним кроком у роботі стали виступи-звіти про реалізацію «куплених» минулого року ідей. Звітування пройшло на «ура», адже куплені ідеї були так майстерно втілені та допрацьовані, що викликали здивування та гордість бібліотек, що їх створили. Повністю задоволені роботою першого ярмаркового дня, учасники із радістю позували для колективного фото на пам’ять.

Звичайно, не міг Бессарабський край залишити гостей без особливого подарунку – екскурсії-сюрпризу «Бессарабський колорит». Зробивши невеличку подорож південними бессарабськими просторами, бібліотекарі прибули на екскурсію до відомої виноробні, що знаходиться в одному з найкращих українських виноробних регіонів – Придунайській Бессарабії, де виноградарство є давньою традицією ще з часів, коли греки та фракійці вперше відкрили для себе ці родючі землі. Цікава розповідь гіда плавно перейшла у святкову вечерю, на якій гості скуштували традиційні бессарабські страви - міліну, каварму та інші. 
Ось так смачно та інформативно закінчився перший день Ярмарку.

Немає коментарів:

Дописати коментар