Всесвітній день океанів


В Україні і у світі відзначають Всесвітній день океанів – він припадає на 8 червня. Відзначати Всесвітній день океанів було запропоновано на міжнародному Саміті Землі у 1992 році в Ріо-де-Жанейро (Бразилія), але офіційно ООН затвердила його існування лише в 2009-му. 

Цей день є професійним святом співробітників акваріумів та зоопарків, аквапарків та дельфінаріїв. Цього дня екологи коорднують свої дії та плани щодо захисту мешканців морів та океанів, інформують громадськість про екологічні загрози для морської та океанської флори та фауни.
Вода – це життя. Дане твердження - не пафос, а теза, доведена вченими: згідно з проведеними дослідженнями, саме в океані зародилися перші «імпульси» земного існування. Але виявляється, що вченим більше відомо про поверхню Місяця, ніж про глибини світового океану. Наприклад, 12 осіб вже ступили на Місяць, але тільки три побували в Маріанській западині. 

А чи зваєте ви, що..
-94% життя на Землі зосереджено у воді. Близько двох третин всіх морських мешканців залишаються недослідженими, а коли виявляються нові різновиди, це піднімає ще більше запитань про морського життя.
-Є ряд звуків з глибин океанів, які вчені досі не можуть пояснити.
«Bloop» (англ. рев, завивання) може бути найвідомішим підводним звуком, виявленим в 1997 році гідрофонами, встановленими Національним Управлінням Океанічних і атмосферних досліджень (NOAA). Це один з найгучніших океанських звуків, коли-небудь записаних, та в той же час цей шум відповідає підводному льодовому потоку - великому розлому айсберга. Вчені не знають напевно, що або хто видавав цей звук.
-Відомо, що в океанах є підводні озера і річки, які мають свої берегові лінії і навіть хвилі та водоспади. Найбільший відомий в світі підводний водоспад знаходиться між Гренландією та Ісландією. Його висота становить 3505 метрів.
-У водах світового океану знаходиться майже 20 мільйонів тонн золота. Воно розчинено просто у воді.

Немає коментарів:

Дописати коментар