Гривні виповнилось 100 років


Гривні як національній валюті виповнилось 100 років. 
Назва національної валюти "гривня" - природня, традиційна, логічна для України. У різний час слово "гривня" означало спершу мідяну монету номіналом у дві з половиною, згодом — у три копійки, а з часом — срібну, вартістю у десять копійок. А загалом походження слова “гривня” виводять від прикраси з золота чи срібла у вигляді обруча, який наші предки носили на шиї (тобто — на «загривку»). Історія гривні — давня: ще в “Повісті минулих літ” її вже згадують як платіжний засіб. 
Історія становлення нашої національної валюти дуже складна та довготривала. Про це детально нам розповів Український інститут національної пам'яті на своєму сайті за посиланням http://unr.memory.gov.ua/photohistory/ukrainski-groshi
А ми лише нагадаємо, що 1 січня 1918 р. Мала Рада ухвалює закон про випуск власних українських грошей.Грошова одиниця УНР отримала назву "карбованець".Дизайн купюри розробив видатний український художник-графік Георгій Нарбут. На ній містилися зображення Тризуба і написи українською мовою. 1 березня 1918 р. Українська Центральна Рада ухвалила закон «Про грошову одиницю, биття монети та друк державних кредитових білетів». Ним було запроваджено нову грошову одиницю – гривню. На золотих гривнях планували зобразити бюст Тараса Шевченка, а на срібних – будинок Української Центральної Ради. Але розпочати випуск монет так і не вдалось через більшовицький наступ.
 Однак 25 серпня 1996 року президент вже незалежної молодої держави України підписав Указ "Про грошову реформу в Україні", відповідно до якого вводилася в обіг гривня — національна валюта та її сота частина — копійка. Дизайн гривень розробили українські художники Василь Лопата та Борис Максимов, які працювали під безпосереднім керівництвом тодішнього голови правління Національного банку України Володимира Матвієнка.
 Чи знаєте ви?
* У 2008 році комісія з естетики Міжнародного фінансового банку визнала українську гривню однією з п'яти найкрасивіших валют світу. Крім неї, в компанії призерів виявилися австралійський і американський долари, євро і болгарський лев.
* Влітку 2012 року Нацбанк почав підтримувати національну валюту по-новому - піснею. Так, відділення банків отримали диск із так званим "гімном гривні".Пісня під назвою "Наша гривня" була написана підприємецем та фінансистом Михайлом Гойхманом, а виконували її учасник "Голосу країни" Сергія Юрченка та заслужена артистка України Наталка Карпа.
У системі захисту сучасної гривні приблизно 20 елементів, які не дозволять підробити банкноти. Такі запобіжні заходи можна порівняти із захистом, який використовується для виготовлення євро.
*Першу серію банкнот зразка 1992 року номіналом 1,2,5, 10 та 20 гривень було виготовлено у Канаді, зразка 1994 - у Великобританії

Немає коментарів:

Дописати коментар