ТОЙ КВІТЕНЬ НЕ ЗАБУДЕТЬСЯ НІКОЛИ…

Квітень. 26. 1986.

Кілька днів реактор Чорнобильської атомної електростанції горів після катастрофи. Тривала шалена боротьба за врятування всього живого. Тисячі жителів було евакуйовано. У зону зараження прибуло 6 тисяч лікарів, медсестр, санітарів. З вертольотів скидали свинець та цемент, щоб загасити пожежу.

Солдати «хоронили» заражений ґрунт. Рятувальники, які прибули в перші години після аварії, до наступної весни не дожили…

Сухі жахливі цифри:

-        за нищівною дією аварія на ЧАЕС еквівалентна вибуху 15оо водневих бомб

-        з реактора витекло 3% радіоактивних речовин, 1% розвіявся на Європою, але наслідки були страшні

-        за ці роки від радіації померло близько пів мільйона людей

-        110 тисяч людей було евакуйовано

-        радіус радіоактивного зараження – 30 км

              постраждали 12 областей України.

Весна. 2022. Війна.

Через 36 років над усім світом знов з’явилася загроза вибуху на ЧАЕС.

У перші дні війни кілька ДРГ країни-агресора захопили  станцію, намагаючись вчинити теракт та спровокувати нову страшну екологічну катастрофу. Тоді Україна втратила контроль над усією Чорнобильською зоною. Окупанти облаштували свої позиції на заражених  руїнах, вони рили окопи в «Рудому лісі». Ці нелюди мали повний доступ до ядерних реакторів. Станція залишилася без світла, що унеможливлювало охолодження відпрацьованого палива…

Вся наша країна тоді с жахом спостерігала за цими подіями та усвідомлювала, що може статися кожної секунди. Отже персонал станції працював без заміни, робітників тримали у заручниках.

Тим часом російські «неандертальці ХХІ століття» пересувалися по Чорнобильській зоні на військовій техніці, здіймаючи в повітря стовпи радіоактивного пилу…

 31 березня «Енергоатом» повідомив, що російські військові вийшли з території ЧАЕС, а 2 квітня 2022 року там знову майорів наш Прапор!


 









Немає коментарів:

Дописати коментар