Місто героїв БУЧА. Тут народжується справедливість

Місто, що зазнало страшних руйнувань, кількість жертв котрих лякає своїми цифрами. Місто, що є свідком звірств російських загарбників. 24 лютого 2022 року Буча однією з перших опинилася у гарячій фазі наступу ворожих російських військ.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну, у рамках наступу на Київ, окупаційні війська рф намагалися контролювати Бучу, Ірпінь та Гостомель, щоб оточити українську столицю Київ із заходу. Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого, того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова повідомив про перших загиблих.

Російські танки прорвались в центр Бучі, а російська артилерія бомбардувала місто, пошкодивши кілька будинків та іншу інфраструктуру. Мешканці повідомили, що через обстріли втратили доступ до води, газу та електрики. Станом на 21 квітня стало відомо про понад 1100 українців, зокрема 40 дітей, яких російські військові вбили під час перебування у Київській області. Українські війська застосували ракетні та артилерійські обстріли, а також авіаудари, щоб зупинити просування російських військ.

Місто Буча перебувало в окупації росіян 33 дні, а 31 березня 2022 року ЗСУ відновили контроль над містом.

За незламність та безперервний опір, 24 березня 2022 року Указом Президента України місту Буча присвоєно почесну відзнаку Місто-герой України.

Місто-герой України  почесна відзнака, встановлена Президентом України 6 березня 2022 для відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст під час відсічі збройної агресії російської федерації проти України. Станом на 1 квітня 2022 цією почесною відзнакою нагороджені 10 українських міст.

Кожен тимчасово окупований населений пункт обов'язково буде звільнений. 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар