В НАВКОЛОСОНЯЧНІЙ МАНДРІВЦІ НЕХАЙ ЩАСТИТЬ ТОБІ, ЗЕМЛЯ!

Матінка-Земля. Цей вислів ми часто чуємо в нашому повсякденному житті. Що він означає і що ми в нього вкладаємо? Земля – наша годувальниця, наш спільний дім. Вона, як любляча мати живить, одягає і виховує своїх дітей. Чим ми їй віддячуємо?

Вже здавна в різних країнах світу це питання є актуальним. Людство нарешті, замислилося про свою позицію і роль в екосистемах нашої планети.

Так, офіційно, починаючи з 2010 року в наших календарях на міжнародному рівні з’явився визначальний день – Всесвітній день Матері-Землі, який відзначається 22 квітня.

У День Матері-Землі важливо підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення існуючих екологічних проблем.

Що може зробити для планети кожен із нас? Виявляється, не так вже й мало! Ось практичні поради на кожен день, як бути дружнім до довкілля:

1. Використовуйте енергозберігаючі лампи. Вони споживають у 3-5 разів менше електроенергії, ніж лампи розжарювання.

2. Вимикайте на ніч комп'ютер, телевізори. Комп'ютери та деякі інші прилади (телевізори, wi-fi системи) споживають енергію навіть у сплячому режимі, тому вимикайте прилади повністю, коли вони не використовуються (виймайте вилку з розетки).

3. Сортуйте сміття. Окремо зібрані відходи – це не сміття, це вторинна сировина.

4. Ходіть за покупками з еко-торбинами. Намагайтеся не брати пропоновані пластикові пакети в магазині, заведіть свою торбину з екологічних матеріалів і носіть її з собою.

5. Не використовуйте одноразове. Намагайтеся не купувати продукцію одноразового використання: посуд, серветки, станки для гоління, ручки, замість цього віддайте перевагу відповідним багаторазовим речам.

6. Позбавтеся неекономічної техніки. При покупці звертайте увагу на економічність техніки (маркування А, А+, Energy Star), таким чином можна зменшити свій рахунок за електроенергію на 30%.

7. Приймайте душ замість ванни. Скоротіть час перебування в душі, зменшіть натиск, придбайте спеціальну економічну насадку з функцією повітряного душу (насичує потік води повітрям). Ремонтуйте протікаючі крани.

8. Встановіть водолічильник. Встановивши квартирний водолічильник, ви заощадите на комунальних послугах і в той же час допоможете природі.

9. Правильно обирайте побутову хімію. Перед покупкою миючих засобів обов'язково зверніть увагу на їх склад, зазначений на упаковці, та уважно прочитайте інструкцію.

10. Здавайте макулатуру. Для виготовлення 60 кг паперу зрубують дерево. Коли ми бачимо величезні ділянки вирубок, нам шкода лісу, і в той же час ми викидаємо газети у відро для сміття.

11. Обирайте корисне для себе та природи. Обирайте екологічно безпечні продукти, вирощені без застосування добрив і пестицидів.

12. Даруйте непотрібні речі. Віддайте їх іншим людям, таким чином ви даєте друге життя речам, які будуть приносити користь.

13. Частіше ходіть пішки. Піші прогулянки не завдають шкоди природі і приносять користь вашому здоров'ю.

Немає коментарів:

Дописати коментар