УКРАЇНСЬКИЙ ДОБРОВОЛЕЦЬ – ВЗІРЕЦЬ ПАТРІОТИЗМУ

Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам'ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.

Дата 14 березня була обрана не випадково. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.

Фотопроект історії війни Андрія Котлярчука «Добровольці. Доба героїв» присвячено ветеранам АТО. Фотозйомка здійснювалася на нульових кілометрах. Невипадково світлини відзняті на чорно-білу широку плівку. Використано тільки квадратний кадр. Сотні кілометрів уздовж тонкої лінії дотику, сотні вдумливих кадрів, сотні портретів бійців до та після бою. 

Ілюстративний ряд супроводжують сотні висловлювань, спогадів, спостережень учасників подій. Перша частина фотопроекту експонувалася у Верховній Раді України, а також демонструвалася у багатьох музеях різних міст України.

Наша держава зараз переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – повномасштабну збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність. І знову, як завжди у найважчі часи нашої історії, знайшлися відважні, які добровільно взяли до рук зброю і стали на захист своєї Батьківщини: хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; хто став до лав територіальної оборони; хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра.


Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги!


Немає коментарів:

Дописати коментар