Чому у 2018 році не будуть вручати Нобелівську премію з літератури


Шведська академія оголосила, що цього року не буде проводитися церемонія вручення Нобелівської премії 2018 з літератури, оскільки відомство переживає серйозну кризу. Прийнято рішення про те, що така премія вручатиметься в 2019 році відразу двом переможцям
Нобелівська премія з літератури присуджується з 1901 року. Її лауреатами стали, в цілому, 114 осіб.Не вручали премію в останній раз тільки під час війни:у 1914, 1918, 1935, 1940, 1941, 1942 та 1943 роках. А зараз її присудження довелося скасувати, зокрема, тому, що вирішувати, кому саме буде вручатися премія, а разом з нею 8 мільйонів шведських крон (близько 777 тисяч євро), фактично нікому. Річ у тому, що відразу кілька дійсних членів Шведської королівської академії, яка називає чергового лауреата, подали у відставку: письменник Клас Остергрен, літературознавець Челлі Еспмарк, історик Петер Енглунд, прозаїк Сара Стрідсберг ... в результаті в Академії залишилося всього 10 чоловік з 18-ти, і вона опинилася на межі розвалу або самоліквідації.Справа в тому, що згідно зі статутом члени Шведської академії вибираються довічно, і відставка тут нічого не змінює. Тобто навіть місця тих, хто вибув, залишаються незайнятими до самої їх смерті. Лише потім вони оголошуються вакантними, і академіки вирішують, хто їх займе.
"Криза в Шведській академії негативно позначилась на Нобелівській премії. Їх рішення підкреслює серйозність ситуації і допоможе зберегти довгострокову репутацію Нобелівської премії. Ніщо з цього не впливає на присудження Нобелівських премій 2018 року в інших категоріях", - сказав голова правління Нобелівського фонду Карл-Хенрік Хелдін .
Нобелівський фонд тепер очікує, що академія "докладе всіх зусиль" до "відновлення свого авторитету", додав Хелдін, закликаючи інших членів проявити "велику відкритість до зовнішнього світу" в майбутньому.

Немає коментарів:

Дописати коментар