ДЕНЬ СПОНТАННОГО ПРОЯВУ ДОБРОТИ

Щороку 17 лютого відзначається День спонтанного прояву доброти (Random Acts of Kindness Day). Попри те, що свято досить молоде, з кожним роком його популярність в суспільстві зростає. Його можуть відзначати як окремі люди, так цілі організації, які заохочують прояви доброти та милосердя у суспільстві.

Добрі діла приносять задоволення не тільки одержувачу, але й надихають радістю тих, хто їх чинить. Необов’язково звершувати якісь величезні доброчинні акти, достатньо підбадьорити ближнього, зробити приємний комплімент чи просто посміхнутися до незнайомця.

Вважається, що День доброти було започатковано у 1995 році в американському містечку Денвер (штат Колорадо). А згодом, в 2004 році свято вперше відзначили вже у Новій Зеландії!

День спонтанного прояву доброти є незалежним святом, яке жодним чином не пов’язане з політикою та релігією. Водночас в цей день закликають кожну людину творити добро, оскільки воно є надзвичайно важливим для розвитку людяності та милосердя. Ще одна особливість – спонтанний характер свята. Це означає, що добро чиниться стосовно людини, яка зовсім не очікує на прояв милосердя. Цікаво, що в календарі вже існує День доброти, який відзначається 13 листопада.

Зробимо світ кращим!

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ДОБРО

   Коли людина чинить добро, в її мозку виробляються ендорфіни. Цей процес супроводжується відчуттями радості та спокою.

   Вчені стверджують, що добрі вчинки створюють певні вібрації в мозку людини, що чинить добро, та у тієї людини, заради якої вчинюється милосердя.

   Згідно з чисельними дослідженнями акти доброти нормалізують артеріальний тиск.

   В листопаді 1998 року в Токіо відбулася перша міжнародна конференція під назвою «Рух за мир».    Цього дня відсвяткували 35 річницю японського свята «Маленьке добро».

   Щоб ваше серце стало чуйнішим, вдихніть аромат свіжоспеченого хліба. Адже, якщо вірити британським вченим, запах свіжої випічки пробуджує в людях відчуття доброти та великодушності.

   Наші вчинки доброти розповсюджуються подібно до кілець у воді. У фільмі «Заплати іншому» один з учнів доходить до висновку: якщо здійснити три добрих вчинки спонтанно обраним людям, а потім попросити їх тричі допомогти іншим, то через 21 крок кожна людина на планеті отримає допомогу.

ЯК СВЯТКУВАТИ ДЕНЬ СПОНТАННОГО ПРОЯВУ ДОБРОТИ?

У низці країни 17 лютого людям дарують квіти. Таким чином, людина отримує знак уваги та прояв доброти. Без сумніву, такий подарунок викликає почуття радості та спонукає чинити добро іншим. Це і є головною метою свята – робити хороші вчинки без будь-якої користі та вигоди, даруючи собі та іншим масу задоволення.

В наших добрих вчинках мають потребу не тільки люди, але й тварини і птахи. Тому в День спонтанного прояву доброти можна нагодувати приблудного песика чи зробити годівничку для птахів.


Варто пам’ятати, що люди потребують нашої доброти не тільки 17 лютого, а всі 365 днів на рік.


Немає коментарів:

Дописати коментар